A A A K K K
для людей із порушенням зору
Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Відповідальні особи з питань запобігання та протидії домашньому насильству в населених пунктах, навчальних закладах та закладах охорони здоров'я Теофіпольської селищної ради

 

Запобігання та протидія домашньому насильству

Відповідно до Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та постанови Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.20018 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі” постраждалі від домашнього насильства особи мають право звернутися особисто або через свого представника до спеціалістів Теофіпольської селищної ради.

Контактні дані про уповноважених осіб у сфері запобігання та протидії домашньому на території громади:

 Координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та в межах своїх повноважень організовувати роботу у сфері  запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Теофіпольської сільської ради визначено: Непотаса Романа Григоровича, секретаря Теофіпольського селищного голови, голову координаційної ради з питань сім՚ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми (т.м. 0975477269).

Відповідальними працівниками, які

- проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства визначено: Сапєлкіну Юлію Василівну, фахівця із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Теофіпольської селищної ради (т.м.0967407410).

 - надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також робота з кривдниками визначено: Барановську Ірину Михайлівну, психолога комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Теофіпольської селищної ради  (т.м.0967472888);

 

Додатково в населених пунктах, навчальних закладах та закладах охорони здоров՚я Теофіпольської ОТГ призначено відповідальних осіб з питань запобігання та протидії домашньому насильству (список додається). На сайті посилання https://teofipol-gromada.gov.ua/vidpovidalni-osobi-z-pitan-zapobigannya-ta-protidii-domashnomu-nasilstvu-v-naselenih-punktah-navchalnih-zakladah-ta-zakladah-ohoroni-zdorovy-10-25-23-/

 

 

ВАЖЛИВО!!! При комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг» Теофіпольської сільської ради працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим особам від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Звернутись у разі випадків насилля в ОТГ можна за телефоном до поліцейського офіцера громади, капітана поліції Черепюка Сергія Олександровича - т.м. 0974083771.

При Теофіпольській сільській раді створено координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Звертатись за інформацією можна за телефоном до директора КУ «Центр надання соціальних послуг» Майдан Мирослави Валентинівни - т.м. 0976499415.

 

Що таке домашнє насильство? 

Відповідно до Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" зазначено, що домашнє насильство – дії, характерні для фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються між родичами або подружжям чи між іншими людьми, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою.

Які є види домашнього насильства?

Психологічне насильство – форма домашнього насильства, де вас словесно ображають, погрожують, принижують, переслідують, залякують та роблять інші дії спрямовані на обмеження волевиявлення людини. До цього виду насилля також відносять переслідування, постійний контроль з боку кривдника, погрози. Якщо вас ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову належність чи походження, шантажують – все це є одним із проявів психологічного насильства.

Економічне насильство – форма домашнього насильства, де вас обмежують у доступі до ваших грошей чи забороняють використовувати кошти так, як ви бажаєте. До нього також слід віднести пошкодження вашого майна, перешкоджання в доступі до їжі, житла, майна, обмеження в можливості працевлаштування чи навчання, змушення до жебрацтва та шантажування.

Сексуальне насильство – форма домашнього насильства, де присутні дії сексуального характеру, вчинені стосовно дорослої людини без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини. До цього також відноситься примушування до статевого акту з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості людини.

Фізичне насильство – форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру. 

Які заходи можуть застосовуватись до кривдників?

Терміновий припис — захід протидії домашньому насильству, спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Застосовується до кривдника не більше, ніж на 10 днів. Ідеться про негайне припинення домашнього фізичного насильства. Він полягає в обмеженні кривдника, що вчиняє домашнє насильство, доступу до житлового приміщення, де проживає жертва.

Терміновий припис виноситься за заявою постраждалої людини, а також за власною ініціативою працівників Національної поліції України за результатами оцінки ризиків. Забороняється вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи та контакт з нею. Кривдник повинен залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи.

Обмежувальний припис — захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямоване на забезпечення безпеки постраждалої особи. Обмежувальний припис видається судом на строк від 1 до 6 місяців за заявою постраждалої особи або її представника. 

Якщо домашнє насильство застосоване до дитини — за заявою батьків або інших родичів дитини (баби, діда, повнолітніх брата, сестри), мачухи або вітчима дитини, а також органів опіки й піклування.

Під час обмежувального припису діють такі обмеження та заборони:

- забороняється перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

- усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

- обмеження в спілкуванні з постраждалою дитиною;

- заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалої особи;

- заборона особисто і через інших людей розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

- забороняється вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

 

Куди потрібно звертатись в разі вчинення домашнього насильства?

Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Пам’ятайте, що поліцейські можуть проникати до житла особи без рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із припиненням акту домашнього насильства, у разі небезпеки для життя чи здоров’я постраждалої особи.

Якщо ви потребуєте консультації, боїтесь звертатись до поліції з даного питання чи з інших причин, то можете зателефонувати на номери гарячих ліній, де вам нададуть роз’яснення та консультування (усі дзвінки безкоштовні):

- 116-123 (з мобільного) або  0 800 500 335 - національна "гаряча лінія" з  попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, або сайт https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi ;

- 116-111 (з мобільного), 0 800 500 225 – національна гаряча лінія для дітей та молоді, або сайт https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi ;

- 15-47 – урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства, або сайт https://1547.ukc.gov.ua/ ;

- 0 800 213 103 -  «гаряча лінія» системи безоплатної правової допомоги.

 

Додатково повідомляємо!

Адреса сектору «Теофіпольське бюро правової допомоги» відділу БПД Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД з надання безоплатної вторинної правової допомоги: смт Теофіполь, вул.Богдана Хмельницького, 9, ІІ поверх.

Ви маєте можливість отримати інформацію за телефоном: (03844) 2-02-03, 2-02-31, з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., або надіславши звернення на електронну адресу: teofipolske@legalaid.km.ua

№ п/п

Назва комунальної установи, закладу освіти, старостату

ПІБ відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашнього насильства

Наказ про призначення

Старостати

1

староста смт Базалія, с.Борщівка, с.Василівка

Ткачук Катерина Василівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

2

староста с.Волиця

Осецький Тарас Володимирович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

3

староста с.Волиця Польова, с.Олійники, с.Майдан –Петрівський, с.Колки, с.Червоне.

Щерінська Наталія Степанівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

4

староста с.Воронівці, с.Немиринці, с.Ільківці, с. Колісець

Воляник Леонід Михайлович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

5

староста с.Гаврилівка, с.Медисівка, с.Караїна, с.Підліски

Мельник Юрій Юрійович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

6

староста с.Гальчинці, с.Єлизаветпіль, с.Червоний Случ, с.Новоіванівка

Бишук Людмила Іванівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

7

староста с.Карабіївка, с.Котюржинці, с.Великий Лазучин, с. Малий Лазучин

Мулишин Ігор Володимирович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

8

староста с.Михиринці, с.Малі Жеребки, с.Ординці, с. Лютарівка

Рева Оксана Федорівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

9

староста с.Новоставці, с.Кривовілька, с.Човгузів, с.Вовківці, с.Антонівка

Ткачук Григорій Іванович 

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

10

староста с.Поляхова, с.Кузьминці, с. Романів, с.Бережинці, с.Рідка

Мазурок Олександр Євгенович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

11

староста с.Святець, с.Лисогірка, с.Мар’янівка

Павлюк Яна Василівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

12

староста с.Лідихівка, с.Заруддя, с.Троянівка, с.Строки, с.Турівка, с.Червона Дубина

Гуменюк Антоніна Іванівна

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

13

староста с.Шибена, с.Гаївка

Петрук Володимир Фролович

Рішення виконкому Теофіпольської селищної ради від 22 квітня 2021 року №104

Заклади охорони здоров′я

1

КНП «Теофіпольська багатопрофільна лікарня»

Ковтуняк Ольга Ростиславівна

Наказ №59 від 12.02.2021 «Про призначення відповідальної особи»

 

Заклади освіти

 

1

Базалійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Мельник Неля Вікторівна

Наказ №29 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

2

Теофіпольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Вісарчук Тетяна Петрівна

Наказ №77 від 14.09.2020 р.

«Про призначення відповідальної особи для отримання заяв і повідомлень про факти домашнього насильства (стосовно дітей) та здійснення невідкладних заходів реагування»

 

3

Теофіпольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2

Волкотруб Людмила Миколаївна

Наказ №207 від 04.09.2020 р.

«Про створення комісії та затвердження плану заходів на запобігання та протидію боулінгу (цькуваню) в закладах»

4

Теофіпольський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня-гімназія»

Сторожук-Тимошик  Людмила Дмитрівна

Наказ №24 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

5

Волице-Полівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Семенюк Ольга Іванівна

Наказ №36 від 12.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

6

Воронівецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Іванчук Галина Олександрівна

Наказ №  від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

7

Гаврилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Ковальчук Ольга Матвіївна

Наказ №15 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

8

Гальчинецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Кобюк Людмила Вікторівна

Наказ № 33 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

9

Новоставецький ліцей

Архіпович Лілія Володимирівна

Наказ №12 від 14.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

10

Поляхівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - колегіум»

Яблонський Вадим Віталійович

Наказ №91 від 31.08.2020 р.

«Про організацію роботи щодо запобігання протидії домашньому насильству»

11

Святецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Сут Надія Вікторівна

Наказ №91 від 31.08.2020 р.

Про призначення відповідальної особи для отримання заяві повідомлень профакти домашнього насильства (стосовно дітей),

булінгу та здійснення невiдкладних заходiв

реагyвання

12

Шибенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Римар Олена Григорівна

Наказ №13 від 12.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи»

13

Бережинецька  Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Кец Людмила Вікторівна

Наказ №11 від 13.04.2021 р.

«Про затвердження відповідальної  особи з питань запобігання  домашнього насильства»

14

Великолазучинська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Лядецька Олена Григорівна

Наказ №   від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

15

Волицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Саймолюк Оксана Трохимівна

Наказ №12 від 10.02.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

16

Карабіївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Приходько Тетяна Анатолівна

Наказ №35 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

17

Колісецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Гаврилюк  Інна Василівна

Наказ №11 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

18

Коров'єнська гімназія

Бегеша Мирослав Михайлович

Наказ №75 від 12.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

19

Кузьминецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Шмаль Катерина Сергіївна

Наказ №37 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

20

Кунчанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Остап’юк Альона  Віталіївна

Наказ №41 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

21

Лисогірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Стецюк Інна Володимирівна

Наказ №13-о від 04.02.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи для отримання заяв і повідомлень про факти домашнього насильства (стосовно дітей), боулінгу та здійснення невідкладних заходів редагування»

22

Михиринецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Білик Любов Романівна

Наказ № 151 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

23

Михнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Яцюк Діана Олександрівна

Наказ № 42 від 13.04.2021 р.

Про призначення відповідального за виконання Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству»

24

Ординецька гімназія

Супрун Алла Ростиславівна

Наказ № 25 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

25

Строковецька Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Перчук Леся Андріївна

Наказ №44 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

26

Турівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Єднобик Юлія Василівна

Наказ № 31 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

27

Чогузівська гімназія

Бульбах Лариса Петрівна

Наказ №29 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

28

Колковецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний

заклад»

Олексюк Ганна Анатолівна

Наказ №15 від 12.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

29

Мар’янівська початкова школа

Пашко Катерина Олегівна

Наказ №12 від 12.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

30

Романівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний

заклад»

Мазур Оксана Миколаївна

Наказ №13 від 13.04.2021 р.

«Про призначення відповідальної особи з питання запобігання та протидії домашньому насильству»

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь