Депутатські фракції та групи
Рішення 1 сесії 2 пленарне засідання Теофіпольської селищної ради від 08 грудня 2020 року
№26-1/2020 Про затвердження Регламенту виконавчого комітету Теофіпольської селищної ради
Глава 2. Депутатські групи та фракції
Стаття 118.
Депутати Ради можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи (фракції) за умови, що до складу кожної із них входить не менше як 5 депутатів. Депутатські групи формуються як на партійній, так і на позапартійній основі. Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити й позапартійні депутати, які підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об’єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного і соціально-економічного розвитку, місцевого самоврядування.
Стаття 119.
Депутатські групи (фракції) не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, місцевих, професійних чи релігійних інтересів.
Стаття 120.
1. Діяльність депутатських груп (фракцій) здійснюється в межах Конституції і законів України і спрямована на вирішення питань місцевого самоврядування. Порядок їх роботи, умови вступу і виходу депутатів з груп (фракцій) визначається самою депутатською групою (фракцією).
2. Депутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи (фракції). Селищний голова і секретар Ради не можуть входити до складу жодної депутатської групи (фракції).
Стаття 121.
Депутатські групи (фракції) ради можуть формуватися і реорганізовуватися протягом повноважень Ради відповідного скликання.
Стаття 122.
1. Депутатська група (фракція) реєструється Радою на пленарному засіданні за поданням особи, яка очолює депутатську групу (фракцію), до якого додається підписане депутатами цієї групи (фракції) письмове повідомлення про сформування депутатської групи (фракції) із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи (фракції) та депутатів, які уповноважені представляти групу (фракцію).
2. Рішення про об’єднання депутатів у групу (фракцію) доводиться до відома депутатів головуючим під час пленарного засіданні Ради.
3. У раді може бути створена лише одна фракція місцевої організації відповідної політичної партії, депутати від якої обрані до Ради.
4. Депутатська група (фракція) не може використовувати повну чи скорочену назву існуючої депутатської групи (фракції) Ради.
Стаття 123.
Після реєстрації депутатської групи (фракції) на пленарному засіданні сесії головуючий інформує депутатів про сформування такої групи (фракції), її кількісний склад. В тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп (фракцій).
Стаття 124.
Діяльність депутатської групи (фракції) також припиняється у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи (фракції) чи після закінчення строку, на який депутати об’єдналися в депутатську групу (фракцію), або строку повноважень Ради відповідного скликання.
Стаття 125.
Депутатські групи (фракції) можуть приймати участь в попередньому обговоренні кандидатур до складу виконавчого комітету Ради, керівників інших органів ради, яких вона затверджує, розгляді питань, які виносяться на сесію, вносити відповідні пропозиції щодо рішень Ради, мають гарантоване право на виступ свого представника з усіх питань порядку денного на пленарних засіданнях Ради. Пропозиції груп (фракцій) носять рекомендаційний характер.
Стаття 126.
Голова депутатської групи (фракції) обирається депутатами, що входять до складу даної депутатської групи (фракції) на зборах групи (фракції) більшістю від загального складу групи (фракції).