Декретна відпустка для тата

Перші тижні після народження дитини часто стають справжнім випробуванням для сімей. Відновлення здоров'я породіллі, купівля необхідних речей і ліків, налаштування режиму дня – для цього всього матері потрібна фізична та моральна підтримка.

Та тепер чоловіки або інші близькі люди зможуть взяти двотижневу відпустку, щоб допомогти матері дитини у цей важкий період. Вчора ВРУ ухвалила відповідний законо проєкт №3695 ? https://bit.ly/2RFuCLP

Закон передбачає, що одноразова оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів в разі народження дитини надається:

чоловіку, дружина якого народила дитину;
     батьку дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права й обов’язки;
    бабусі, дідусеві або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір’ю, одиноким батьком.

Така відпустка надається лише одній з цих осіб.

Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).

Законом також доповнено положення статті 182-1 Кодексу законів про працю України та статті 19 Закону України «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнено положення статті 51 Кодексу законів про працю України щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).