Міф №2. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань

Дата: 08.12.2023 18:54

Міф №2. Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань

❌ Зайва вага не впливає на розвиток серцево-судинних захворювань. Та насправді це працює навпаки - якщо є надлишок ваги серце змушене перекачувати більший об’єм крові й тим самим зношувати свій «ресурс» значно раніше.

Як зрозуміти, чи маєш ти зайву вагу? Є кілька способів 👇🏻

✅ Розрахуй індекс маси тіла за формулою: маса (кг) / (зріст * зріст) (м). Якщо показник становить понад 25 - імовірно, у тебе - надлишок ваги, а якщо понад 30 - це може свідчити про наявність ожиріння.

✅ Виміряй окружність талії за допомогою сантиметрової стрічки на рівні пупка. За даними ВООЗ, від 94 см для чоловіків та від 80 см для жінок означають наявність підвищеного ризику появи захворювань, а 102 см та 88 см відповідно - надзвичайно високий ризик.

✅Зниження ваги навіть на 10% покращить роботу серця, а також зменшить навантаження на спину та суглоби. Аби завжди бути в здоровій формі, звернися до свого сімейного лікаря - він допоможе підібрати збалансований смачний раціон та фізичну активність, яка даруватиме задоволення

💪🏻 Дізнатися більше, як попередити фактори ризику серцево-судинних захворювань: https://cvd.phc.org.ua/

#СтаньНаВартіСвогоСерця

Ініціатива відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».