Які препарати мають бути у складі базової медичної аптечки?

Дата: 13.12.2023 12:52

Які препарати мають бути у складі базової медичної аптечки?

В умовах війни нам, українцям, доводиться готуватися до різних сценаріїв розвитку подій, особливо з огляду на посилення обстрілів всієї території країни. Тому варто знову зазирнути до своєї "тривожної" валізки. У першу чергу, перегляньте склад домашньої аптечки. Це допоможе почуватися більш впевнено, якщо виникне непередбачувана ситуація зі здоров’ям.

Також, в умовах воєнного часу, добре було б мати в аптечці якісний турнікет для зупинки кровотеч і навчитися ним користуватися. Джут, який використовують для забору венозної крові в лабораторії, – не підходить!

Пам`ятайте: антибіотики, гормональні препарати, препарати з дифенгідраміном або метамізолом натрія — непередбачені для домашньої аптечки.

Якщо ви або хтось із членів родини маєте хронічні захворювання, до аптечки необхідно додати ліки, які ви приймаєте регулярно (рецептурні або ні). Йдеться, наприклад, про препарати для зниження тиску (активні речовини: каптоприл + гідрохлортіазид). Треба мати, щонайменше, двотижневий, а краще – місячний запас таких ліків.

Збираючи домашню аптечку, зважайте на стан свого здоров’я. За необхідності, порадьтеся з лікарем. Пам’ятайте, що зрештою в критичних ситуаціях рятує не аптечка і її наповнення, а вміння правильно користуватися.

Бережіть себе!