Методична підтримка Державного стандарту базової середньої освіти
Методична підтримка Державного стандарту базової середньої освіти
З метою здійснення консультативної підтримки професійної спільноти вчителів української мови та літератури, на базі Теофіпольського ліцею №2, відбулося засідання на тему: «Формування ключових та предметних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних форм на уроках словесності».
У заході взяли участь вчителі української мови та літератури із 15 закладів загальної середньої освіти.
Модератор засідання - директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників Валентина Міщишина.
Вчитель української мови та літератури Теофіпольського ліцею №2 Людмила Стаднік провела урок у 8 класі на тему: «Двоскладні та односкладні речення» та розповіла про реалізацію Державного стандарту базової середньої освіти з української мови та літератури, формування ключових та предметних компетентностей учнів шляхом використання інноваційних форм на уроках словесності.
Директор Центру Валентина Міщишина, акцентувала увагу спільноти, що із 1 вересня 2023 року вчителі 7-их класів пілотних закладів освіти України прийняли естафету впровадження реформи НУШ. Це означає, що освітній процес зазнає і надалі суттєвих змін, педагоги продовжують опановувати нові підходи до навчання та безліч інновацій.
Також учасники засідання обговорили питання:
-організація освітнього процесу з української мови та літератури у 2023/2024 н.р.;
-Положення про атестацію педагогічних працівників (наказ МОН №805 від 09 вересня 2023 року);
-реєстрація педагогічних працівників для участі у всеукраїнському конкурсі «Учитель року-2024» (номінація «Українська мова та література»;
-особливості сертифікації вчителів української мови та літератури.
Світлана Богуцька, консультант Центру, звернула увагу педагогів на підвищення кваліфікації, планування та визначення траєкторії професійного розвитку.
Вчитель української мови та літератури Поляхівського ліцею Світлана Яцюк поділилась досвідом роботи на тему: «Нові підходи до викладання української мови для учнів 5 класу НУШ в сучасних умовах».
Світлана Токарська, вчитель української мови та літератури Теофіпольського ліцею №3, здійснила аналіз Модельних навчальних програм з української мови у 7-11 класах.
Директор Теофіпольського ліцею №2 Світлана Блащук поінформувала учасників спільноти про організацію безпечних умов та створенням комфортного, розвивального освітнього середовища для здобувачів освіти в ліцеї. Наголосила, що головні цінності педагогічного колективу – дитина, духовність, творчість, розвиток, а також зупинилась на основних принципах та завданнях освітнього процесу в закладі.
Практичний психолог Теофіпольського ліцею №2 Тамара Клепченко провела вправу «Як зберегти власний ресурс. Турбота про себе в умовах війни».
Під час професійного спілкування було обговорено освітні проблеми мовно-літературної освітньої галузі, в період воєнного стану, та шляхи їх розв’язання:
-вибір підручників та навчально-методичних посібників рекомендованих МОН для використання у закладах загальної середньої освіти;
-особливості модельних навчальних програм «українська мова»;
-календарно-тематичне планування з урахуванням навчальних можливостей здобувачів освіти;
-критерії оцінювання.
У підсумку заняття учасники засідання поділились своїми враженнями та обмінялись планами, ідеями на майбутнє.
Інформує: Центр професійного розвитку педагогічних працівників