Міжнародна спільнота визначає проблему торгівлі людьми як транснаціональну та глобальну. Ніщо не може виправдати факт існування торгівлі людьми в сучасному світі. Наголошуємо, що кожен має право на захист
Міжнародна спільнота визначає проблему торгівлі людьми як транснаціональну та глобальну. Ніщо не може виправдати факт існування торгівлі людьми в сучасному світі. Наголошуємо, що кожен має право на захист.
Україна активно реалізує міжнародні стандарти у національному законодавстві.
Важливо зрозуміти, що торгівля людьми є серйозним злочином, за скоєння якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді покарання від 3 до 15 років позбавлення волі.
В Україні налагоджено систему підтримки та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, включаючи можливість отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, який передбачає надання різного виду допомоги з метою повернення особи до нормального життя.
Згідно зі статистичними даними Нацсоцслужби протягом 2023 року такий статус установлено 86 громадянам (33 жінкам, 38 чоловікам, 7 хлопцям та 8 дівчатам).
Якщо ви потрапили в небезпеку не бійтеся звертатись за такими
номерами:
1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
102 – Гаряча лінія Національної поліції України
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
112 – служба екстреної допомоги в ЄС
Міністерство соціальної політики України