Не паліть сухостій - це шкодить людині і довкіллю!

Дата: 19.09.2023 19:18

Не паліть сухостій - це шкодить людині і довкіллю!

Попри заборону спалювання сухої рослинності у період воєнного стану, люди й далі позбуваються залишків городини за допомогою вогню. Проте зовсім не замислюються про здоров`я людей. Адже смог - це суміш викидів, пилу, продуктів горіння та речовин, які надовго забруднюють середовище.

Він завдає серйозної шкоди здоров'ю дітей, людей літнього віку й тих, хто схильний до алергічних реакцій. Менші часточки смогу можуть потрапляти в легені, а потім - у кров. Це, своєю чергою, провокує або загострює серцево-судинні захворювання (аритмія, серцевий напад), а також астму та хронічний обструктивний бронхіт.

Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа, очей, утруднене дихання.

Як захиститися від смогу?

Стежте за оголошеннями офіційної влади про рівень забруднення повітря у вашому населеному пункті.

Мінімізуйте тривалість перебування на вулиці.

Якщо вам необхідно вийти на вулицю, вдягніть окуляри та захисну маску чи респіратор (маркування №95 чи Р100).

Уникайте фізичної активності на вулиці (біг, їзда на велосипеді).

Прийміть душ, якщо ви перебували на вулиці.

Не відкривайте вікон у помешканні.

Проводьте вологе прибирання щонайменше раз на добу.

Мінімізуйте використання газової плити, пилососу, сірників, свічок.

Відмовтеся від куріння.

Пийте багато чистої води.

Проте, кожен, хто спалює суху рослинність, має пам'ятати, що своїми необдуманими діями може призвести до куди гірших наслідків. Адже вогонь може неконтрольовано поширитися на прилеглі території, знищити помешкання людей та сховок диких тварин.

Будьмо розважливими та не шкодьмо собі та навколишньому середовищу!

Джерело: Теофіпольське відділення Хмельницького районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»