У Теофіпольський громаді жителі продовжують розривати зв'язки з Українською православною церквою.
У Теофіпольський громаді жителі продовжують розривати зв'язки з Українською православною церквою.
14 червня 2023 року відбулися загальні збори членів релігійної організації щодо переходу церкви Святого Михайла у селі Волиця в підпорядкування Православної церкви України.
За підсумками голосування, майже всі учасники зборів підтримали зміну канонічності храму шляхом приєднання до ПЦУ, адже "вже навіть за умов повномасштабного вторгнення росії в нашу країну Українська православна церква не спромоглася розірвати зв'язок з москвою, засудити колаборантів, усунути єпископів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою, і не спромоглася вийти зі складу російської православної церкви. Бо у травні 2022 року (аж на третій місяць повномасштабної війни!) в Соборі УПЦ у Феофанії вони вирішили лише прибрати зі свого Статуту будь-які згадки про московський патріархат. Але офіційний їх зв'язок все ж таки залишився. Це в травні 2023 року визнав Київський окружний адміністративний суд. Згідно з висновком релігієзнавчої експертизи Держслужби із етнополітики, УПЦ продовжує перебувати відносно рпц у відносинах підпорядкування. Вона не діє як самостійна (автокефальна) церква і не проголошує власної самостійності (автокефальності). Жодний документів чи дій, які б свідчили про трансформацію упц в самостійну відносно рпц релігійну організацію, немає, - переконані жителі.
Настоятель храму, отець Іван проігнорував запрошення парафіян залишитися з ними та разом приєднатися до ПЦУ, та ще із кількома прихожанами залишили збори і пішли до церкви забирати ікони, підсвічники та ін.
Незважаючи на те, що храм і все, що у ньому знаходиться є власністю жителів села, люди не зупинили священника, бо, як вони зазначили:
- Ось лише маленька частка справжнього обличчя російського світу, а ми уподібнюватися до нього не хочемо! Тому хай забирає! Лиш би його більше не було. А ми для своєї церкви нове придбаємо.
Підтримав мешканців Волиці та пообіцяв допомогти і керівник місцевого господарства Василь Кравчук.
Далі на порядку денному учасники зборів обговорили питання внесення змін до Статуту, обрання парафіяльної ради церкви та подання документів на реєстрацію.
Після цього всі присутні помолилися в храмі за українських військових, які відважно боронять кордони нашої країни від російської навали.
Ми живемо у демократичній та вільній державі, й кожна людина сама вирішує у якій церкві молитися. Однак за багато століть ми нарешті маємо право вибрати - українське. Спілкуватися українською, думати українською та молитися українською. Лише так ми зруйнуємо ідею "руського міра", знищимо московську байку про "адін народ", бо нам "не какая разніца".
Слава Україні!
Героям Слава!