Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

80 підприємців отримали до 100 тис. грн на власну справу в конкурсі бізнес-ідей “Роби своє”

Дата: 05.06.2023 12:01
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

80 підприємців отримали до 100 тис. грн на власну справу в конкурсі бізнес-ідей “Роби своє”

Організатори конкурсу бізнес-ідей для підприємців у малих містах та селах “Роби своє” оголосили переможців 2023 року. Цьогоріч благодійний фонд “МХП – Громаді”, який був організатором конкурсу, підтримав 80 бізнес-проєктів на загальну суму понад 7,4 млн грн. Всього було отримано 615 заявок від малих підприємців з усієї країни. Зокрема, найбільше бізнес-ідеї подавали в Київській (22%), Черкаській (12%), Дніпропетровській (11%), Вінницькій (9%) та Львівській (9%) областях.

Філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» щороку долучається до підтримки конкурсу «Роби своє», адже це хороші економічні ініціативи, які спрямовані на покращення громад та життя їхніх мешканців. У цьому році у регіонах присутності підприємства, а саме у Хмельницькій та Тернопільській областях переможцями стали:

- Стоматологія "Dental Clinic". Лук'янов Дмитро, Хмельницька область, Хмельницький район, с. Новоставці.

- Ковбаска від Марічки. Міца-Стецюк Марія Сергіївна, Хмельницька область, с. Шибена.

- Станція технічного обслуговування. Цвях Василь Олегович, Тернопільська область, Тернопільський район, с. Іванчани.

“Конкурс "Роби своє" щороку все більше стимулює розвиток підприємницької активності та малого бізнесу в Україні – створює екосистеми успішних підприємців у невеликих громадах. Оскільки проєкти-переможці отримають не тільки фінансову підтримку, але й кваліфіковану експертизу - кожен з них має потенціал створити нові робочі місця, забезпечити економічний розвиток та підвищити рівень життя в своїй громаді”, – розповідає Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду "МХП-Громаді".

Основними критеріями для відбору переможців стали інноваційність проєктів, економічна складова, створення нових робочих місць, соціальна значущість та залучення до бізнесу чи роботи переселенців. Грантову підтримку отримали як чинні бізнеси, що розширюються або релокуються, так і підприємці, які мають бізнес-ідею і тільки шукають фінансування для її реалізації.

“Проєкти-переможці конкурсу представляють широкий спектр інноваційних підприємницьких ідей. Так, підприємець з Вінниччини запропонував започаткувати виробництво «здорових» корисних снеків. Це – сушені овочі, фрукти та ягоди, в яких завдяки спеціальній технології, зберігатиметься 95% вітамінів. Такі “корисні чипси” зберігаються близько року. Також ми звертали увагу на важливість бізнесів для громади: від локальних перукарень до підтримки ферм чи теплиць. Адже в пріоритеті – підтримка продовольчої безпеки та розвиток і відновлення громад”, – розповідає Володимир Панченко, керівних національних проєктів “МХП-Громаді”.

Найбільше поданих проєктів стосувалися продовольчої безпеки – 38%. На другому місці були побутові послуги – 27%. Трійку лідерів замикали заявки, пов’язані з крафтовим виробництвом – 13%. Організатори наголошують: попри війну виробництво, як продуктів, так і інших товарів, продовжує розвиватися.

Нагадаємо, грантовий конкурс “Роби своє” для підприємців у малих містах та селах за фінансової підтримки компанії МХП стартував 2016 року. Тоді він мав назву «Село. Кроки до розвитку». За час дії конкурсу понад 300 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 16 млн гривень. 2022-го конкурс перейменували в «Роби своє» та розширили географію проведення.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь