ЧАС ОБИРАТИ ЗДОРОВ'Я
ЧАС ОБИРАТИ ЗДОРОВ'Я
Найпершим і найважливішим кроком до підвищення імунітету та профілактикою ряду захворювань є здоровий спосіб життя. Це найкраще, що ви можете зробити, аби зберегти свою імунну систему сильною і здоровою. Отже:
• не куріть
Тютюн вбиває: згідно з даними ВООЗ, близько половини курців помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів на рік, тоді як від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.
• харчуйтесь здорово, вживайте багато овочів і фруктів
Фрукти та овочі є важливими джерелами вітамінів та мінералів. Необхідно прагнути вживати як найбільше фруктів та овочів кожен день (400-600 грам).
• будьте фізично активними
Фізична активність покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами. Наявні наукові дані свідчать про те, що фізична активність від помірної до високої інтенсивності покращують якість сну в дорослих, адже час для засинання зменшується, а збільшується час глибокого сну та знижується денна сонливість.
• підтримуйте здорову вагу
Надмірна вага та ожиріння -це глобальна й комплексна проблема громадського здоров’я, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, цукровим діабетом 2 типу, захворювань печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я.
• не вживайте алкоголь
Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки. Алкоголь також змінює роботу мозку, що призводить до виснаження хімічних речовин у нашому мозку, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію, а потім відчуватимемо, що нам потрібно ще більше алкоголю, щоб впоратися з цим непереборним відчуттям тривоги.
• висипайтеся
Мати якісний сон досить важливо, оскільки сон являється базовою потребою людини, як і їжа та вода. Надзвичайно важливо спати регулярно та мінімум 7 годин на добу. Якщо ви не маєте змоги спати 7 годин протягом ночі через певні обставини, надолужуйте сон одразу, щойно з'явиться можливість. Експерти радять робити перерви на денний сон, якщо нічний сон був коротким. Регулярна нестача сну підвищує ризик розвитку хронічних захворювань, як то діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, гіпертонії, ожиріння, аутоімунних захворювань, психічних розладів.
• уникайте стресів
Знаємо, що це майже неможливо, проте не забувайте про дрібниці, які покращують ваш настрій. Використовуйте кожну можливість, щоб отримати позитивні емоції.
• Щеплення
Саме щеплення найбільше допомагають імунізації. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів.
Якщо навіть дотримуючись усіх цих порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено - зверніться до сімейного лікаря. Імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі і не забувайте «Профілактика рятує життя!»
За інформацією: Теофіпольське відділення Хмельницького районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»