Дата: 13.12.2022 11:42

❄️ Справжні холоди все ближче. Цієї зими особливо актуальними є питання про те, як розпізнати та як запобігти обмороженню.

⚠ У першу чергу холод згубно впливає на дрібні кровоносні судини кінцівок. Вони інстинктивно звужуються для збереження тепла, кров приливає до внутрішніх органів, і завдяки цьому підтримується внутрішня стабільна температура тіла. Тому першими замерзають пальці рук та ніг, а також вуха та ніс — вони найменше захищені…

1⃣ ступінь обмороження — відчуття оніміння, поколювання, обпечення. Уражена шкіра бліда, після зігрівання набрякає і червоніє, набуває багряно-червоного відтінку.

2⃣ ступінь — поява пухирців із прозорим вмістом. Після зігрівання шкіри з’являється інтенсивний свербіж і різкий біль в уражених місцях.

3⃣ ступінь — змертвіння всіх шарів шкіри. Пухирі наповнені кров’яним вмістом.

4⃣ ступінь — некроз шкіри і м’язів.

👉 Що робити?

✅ Знайти тепле приміщення

✅ Зняти холодний, вологий одяг/взуття

✅ Викликати “швидку”

✅ Накласти на уражені ділянки чисті, сухі марлеві пов’язки. Не бинтуйте туго!

✅ Якщо постраждалий при тямі, дайте безалкогольні теплі напої

✅ Накрийте постраждалого покривалом

✅ Якщо не знаєте — розпитайте, скільки людина була на холоді тощо (перекажете медикам)

✅ Якщо до приїзду медиків постраждалий знепритомнів і немає ознак життя — розпочніть серцево-легеневу реанімацію

🚫 НЕ масажуйте й не розтирайте уражені ділянки, не застосовуйте грілки та тощо, щоб зігріти окремі ділянки тіла.

🚫 Не пошкоджуйте пухирі, які утворились на місці обмороження.

❗ Якщо ви помітили такі симптоми — негайно зверніться до лікаря. Обмороження може завдати серйозної шкоди організму, а важкі випадки можуть призвести навіть до ампутації.