Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Як уберегтися від переохолодження?

Дата: 09.12.2022 14:54
Кількість переглядів: 84

Фото без опису

Як уберегтися від переохолодження?

• Перше правило - багатошаровість одягу.

• Перший шар - спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна - краще обирати з легкої шерсті, поліестеру або поліпропілену. Не носіть бавовну в холодну погоду, адже вона вбирає вологу і утримує її біля тіла, від чого стає ще холодніше.

• Наступний шар одягу може бути з флісу, шерсті або мікрофібри.

• Обираючи останній шар, наприклад, куртку, послуговуйтесь практичними міркуваннями, а не модою. Одяг цього шару повинен бути з тканини, що водночас пропускає повітря і не пропускає дощ і вітер.

• Одяг не обов’язково має бути грубим і сковувати рухи, головне - багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

• Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

• Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла й можете захворіти.

• Перед виходом на вулицю поїжте. Щоби підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Їжте поживну та здорову теплу їжу. Із собою можна взяти термос із чаєм. Пам’ятайте, що алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне відчуття тепла!

• В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп у місцях, де є генератор (у «Пунктах незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час.

• Прямуючи в укриття візьміть із собою ковдру, плед, каремат. Уникайте сидіння на голих поверхнях, навіть якщо на вас три шари теплого одягу.

• Щоб зберегти тепло вдома - ізолюйте приміщення. Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому - перевірити чи не тягне холодом із дверей та вікон, та за потреби утепліть їх. Також важливо памʼятати: усе, що стоїть впритул до батарей перешкоджає розповсюдженню тепла.

• Більше рухайтесь. Фізична активність -найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод.

• Використовуйте грілки. Щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися.

• Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього. Зокрема, у жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.

Бережіть себе!

Інформує: Теофіпольське відділення Хмельницького районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь