Засідання професійної спільноти вчителів історії, правознавства та громадянської освіти на тему: «Актуальні питання шкільної історичної освіти: досвід, реалії, перспективи»
Працівники Центу професійного розвитку педагогічних працівників, з метою здійснення консультативної підтримки, 29 вересня 2022 року провели засідання професійної спільноти вчителів історії, правознавства та громадянської освіти на тему: «Актуальні питання шкільної історичної освіти: досвід, реалії, перспективи»
Директорка Центру Валентина Міщишина акцентувала учасникам зустрічі на те, що 1 вересня 2022 року вчителі історії розпочали роботу за новим Державним стандартом базової середньої освіти та укладеними відповідно до нього модельними навчальними програмами. Зміст курсів, запропонованих до вивчення та форма проведення уроків зазнала змін. Зокрема, зосередила увагу на освітній галузі - історія 5 клас НУШ.
Світлана Станчук– вчитель історії та правознавства Теофіпольського ліцею №3 , голова професійної спільноти вчителів історії,правознавства та громадянської освіти, обговорила з присутніми актуальні питання шкільної історичної освіти: досвід, реалії, перспективи.
Крім того, учасники спільноти розглянули:
уточнення та уніфікація понять;
розгляд історії України у глобальному контексті;
простеження взаємозв’язку історії України з історією ВКЛ, РП;
розуміння основного змісту історичних процесів ХХст.- розпаду імперій і повстання національних держав;
вивчення історії й культури всіх народів на теренах України;
збільшення уваги до геноциді - Голодомору, Голокосту,геноциду ромів, депортації кримськотатарського народу, сучасний геноцид проти українського народу з боку російського режиму тощо.
В практичній частині заняття педагоги поділились досвідом:
Про зміни до навчальних програм з історії, їх актуальність та важливість в умовах війни (вчитель історії та правознавства Волице-Полівського ліцею Надія Мороз та вчитель історії та правознавства Теофіпольського ліцею №2 Аліна Дубчак)
Про використання онлайн ресурсів та дистанційне навчання в умовах воєнного стану (вчитель історії та правознавства Поляхівського ліцею Вадим Яблонський та вчитель історії та правознавства Теофіпольського ліцею №1 Олена Станчук).
Як не стати жертвою (Політика геноциду на окупованих територіях: обговорення, осмислення та сприйняття) (вчитель історії та правознавства Базалійського ліцею, Василь Юрчук та вчитель історії та правознавства Святецького ліцею Наталія Сокоть).
ЦПРПП дякує Агенції місцевого розвитку за партнерську співпрацю та надану можливість провести час в позитивних емоціях та комфортних умовах спілкування.
Дякуємо учасникам спільноти за конструктивний діалог, який є надзвичайно цінним для підвищення професійної компетентності педагогів нашої громади.
За інформацією КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»