До уваги співвласників багатоквартирних будинків  смт Теофіполь

Дата: 14.07.2022 16:39

Шановні співвласники багатоквартирних будинків  смт Теофіполь!

З моменту приватизації хоча б однієї квартири у багатоквартирному будинку поняття «одноосібний власник будинку» (комунальна, державна власність) як таке є некоректним, та суперечить актам законодавства. Крім того, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 417-VIII внесені зміни до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», якими, серед іншого, виключено статтю 11 «Утримання житлового комплексу на балансі». Тому селищною радою було винесено рішення від 25 лютого 2022 року №14-20/2022 «Про надання дозволу на списання з балансу комунального підприємства Теофіпольське виробниче управління житлово-комунального господарства Теофіпольської селищної ради» та рішення від 29 квітня 2022 року №8-22/2022 «Про погодження актів про списання багатоквартирних будинків з балансу комунального підприємства Теофіпольське виробниче управління житлово-комунального господарства Теофіпольської селищної ради».

З 2015 року відбулося прийняття та реалізація ряду законів та підзаконних актів, направлених на лібералізацію та посилення конкуренції на ринку житлово-комунальних послуг, якими співвласникам багатоквартирних будинків гарантована можливість обирати спосіб управління будинком, зокрема, шляхом створення ОСББ або обрання управителя з числа фізичних чи юридичних осіб.

Так як жителі багатоквартирних житлових будинків не визначились з формою управління, а комунальне підприємство, згідно чинного законодавства, обслуговувати такі будинки немає можливості, Теофіпольською селищною радою рішення виконавчого комітету Теофіпольської селищної ради №91 від 20 квітня 2022 року «Про оголошення  конкурсу з визначення управителя багатоквартирних будинків на території Теофіпольської селищної ради» конкурс з призначення управителя відбудеться 26 липня 2022 року