Сьогодні – 75 років від початку акції «Вісла»

Дата: 28.04.2022 18:54

Сьогодні – 75 років від початку акції «Вісла»

У XX столітті тоталітарні режими неодноразово намагалися «розв’язати українське питання», і примусові депортації були одним з інструментів такого «розв’язання».

Акцію «Вісла» провів комуністичний режим, насильно встановлений у післявоєнній Польщі Радянським Союзом. Щоб знищити українські громади на Закерзонні з польського боку сучасного українсько-польського кордону, українців примусово переселили та розпорошили по північних і західних польських землях. Акція тривала з 28 квітня до кінця липня 1947 року. За цей час свій дім втратили від 137 до понад 150 тисяч людей. Нищення громад супроводжувалося нищенням культурних ознак їхнього життя на цих землях.

Через 75 років після злочину комуністичного режиму, сучасний російський режим поставив собі ту ж мету – «розв’язати українське питання». І знову вдається до депортацій, примусово переселяючи українців з окупованих територій на сході нашої країни до віддалених регіонів Росії. Місцеві громади та органи самоврядування стають одними з перших мішеней окупантів.

Насильницьке переміщення населення визнане злочином проти людства відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Сьогодні Україна з допомогою союзників протистоїть спадкоємцям найгірших злочинів комунізму й нацизму у путінській Росії. Ми боремося, щоб такі злочинні дії, як примусова депортація, нарешті залишилися в минулому.

Більше історії: https://bit.ly/3LtH9ZC

Український інститут національної пам'яті