Засідання професійної спільноти вчителів географії

Дата: 28.04.2022 17:11

Працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Теофіпольської селищної ради 28 квітня 2022 року з метою здійснення консультативної підтримки професійної спільноти вчителів географії в онлайн-просторі провели засідання з проблеми «Зміни соціально-економічних показників України в сучасних реаліях».

Директор Центру Теофіпольської селищної ради Валентина Міщишина акцентувала увагу на нормативних документах щодо завершення навчального року (наказ МОН України від 01.04.2022 року №290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року»). Зазначивши, що відповідно до документа заклади загальної середньої освіти мають:

- завершити 2021/2022 навчальний рік, самостійно визначивши день закінчення освітнього процесу шляхом внесення, за необхідності, відповідних змін до структури навчального року, визначеної закладом;

- забезпечити виконання освітніх програм, навчальних програм та навчального плану внаслідок ущільнення навчального матеріалу, організації самостійної навчальної діяльності учнів, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання тощо та внести відповідні зміни до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти для забезпечення якісного виконання програм без урахування показників з кількості днів. Звернула увагу вчителів на необхідності психологічної підтримки дітей, у тому числі після завершення навчального року. Опрацювали матеріали інформаційно-методичного вісника «Орієнтир»№2 Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (Спецвипуск «Завершення 2021/2022 навчального року: алгоритми і рекомендації».

Голова професійної спільноти вчителів географії, вчитель географії Базалійської ЗОШ І-ІІІ ст. Лариса Крива поділилась інформацією щодо змін соціально-економічних показників України в сучасних реаліях за наслідками обласного засідання голів професійних спільнот вчителів географії.

Консультант ЦПРПП Світлана Богуцька, наголосила, що модельна навчальна програма - це документ, рекомендований для використання в освітньому процесі в порядку, визначеному законодавством. Цією програмою визначено орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання учнів, зміст навчального предмета, інтегрованого курсу, види навчальної діяльності учнів.

Під час засідання обговорено зміст окремих модельних навчальних програм природничої освітньої галузі Нової української школи, що мають гриф МОН.

В практичній частині заняття поділились досвідом:

Тетяна Шведа, вчитель географії, вчитель вищої категорії Теофіпольської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, презентувала методику проведення дослідження на уроці географії у 7 класі на тему «Природні унікуми Південної Америки»;

Людмила Кедрун, вчитель географії, вчитель вищої категорії, «старший учитель» Новоставецького ліцею, продемонструвала фрагменти уроків географії у 7 класі з використанням дистанційних форм перевірки домашнього завдання;

Лариса Олексіюк, вчитель географії, вчитель вищої категорії Човгузівської гімназії, презентувала методику використання нових підходів та методів при підготовці до уроків з географії у форматі дистанційного навчання.

Дякуємо освітянам за конструктивну зустріч!