Підпали сухої трави набрали загрозливих масштабів.
Підпали сухої трави набрали загрозливих масштабів. Надзвичайники цілодобово ліквідовують пожежі сухих рослинних залишків. Незважаючи на війну громадяни продовжують підпалювати суху траву. Схаменіться нарешті! Сьогодні ваш здоровий глузд, як ніколи потрібен державі.
З початку року на території Хмельницької області виникло 140 пожеж сухої рослинності. Лише за минулу добу чергові караули краю приборкали 17 пожеж в природних екосистемах. Небезпекою таких пожеж є їх швидке розповсюдження, а це колосальні збитки для всього живого. Вогонь, може охопити поля з незібраним врожаєм, житлові будинки, а інколи своєю руйнівною силою забрати життя в людини яка його й розпалила. Цієї весни вже три горе палія загинули від прибирання територій вогнем.
Через пожежі сухих рослинних залишків ми втрачаємо врожайну здатність наших чорноземів, заважаючи на ситуацію в країні нам аж ніяк не можна цього допускати.
Так, 20 березня за межами с. Кіпченці Шепетівського району пожежа сухої трави набрала обертів та переросла в загоряння поля з кукурудзою.
За викликом було спрямовано вогнеборців 17 Державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди с. Кустівці.
На момент прибуття надзвичайників вогонь вже встиг охопити 20 га поля.
Спільними зусиллями рятувальників та бійців МПК пожежу вдалося ліквідувати о 18:40 та врятувати 40 га врожаю.
Наразі проводяться слідчі дії та встановлюється причина пожежі.
Шановні громадяни, ми вкотре нагадуємо про заборону випалювання сухих рослинних залишків. За такі дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Головне управління ДСНС у Хмельницькій області