У зв’язку із ситуацією в Україні працівники на підприємстві вимагають видати на руки трудові книжки.

Дата: 16.03.2022 12:02

Чи мають на це право працівники роз'яснює Управління Держпраці у Хмельницькій області

Відповідь: Наразі законодавство про працю не передбачає обов’язку роботодавця зберігати трудові книжки працівників. Але відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників здійснюється протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою у порядку та строки, встановлені Пенсійним фондом України за погодженням із Міністерством соціальної політики і Міністерством економіки.

Після завершення цих робіт наявні трудові книжки видаються працівникам особисто під підпис.

Тому, якщо відомості про трудову діяльність працівників не включено до реєстру застрахованих осіб, то підстави для видачі трудових книжок працівникам відсутні.

Натомість, працівник завжди має можливість одержати завірену належним чином копію трудової книжки або витяг із неї.

У разі виникнення додаткових питань громадяни можуть звернутися до працівників бюро, що знаходиться за адресою смт. Теофіполь, вул. Богдана Хмельницького 9, а також у телефонному режимі з 9:00- 18:00 за телефоном 038(44) 3-02-03.