Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань

Дата: 15.03.2022 13:11

Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань

Чому варто дотримуватися графіку щеплень навіть в умовах воєнних дій

Масові скупчення людей, обмежений доступ до чистої води та умов для дотримання правил особистої гігієни можуть призвести до швидкого розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. У деяких західних областях нижчий рівень рутинних щеплень, ніж в Україні загалом. Наприкінці 2021 року був зафіксований спалах поліомієліту із підтвердженими випадками паралічу в дітей у Закарпатській та Рівненській областях.

Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці!

Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, хіб-інфекція, туберкульоз, кашлюк, правець, гепатит B, епідемічний паротит, можуть швидко поширюватись та становити небезпеку для вашої дитини. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення!

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

!!! Важливо не відкладати щеплення новонароджених.

Як діяти в умовах воєнних дій

Ваша безпека та безпека вашої дитини — пріоритет. Якщо пересуватися містом чи селом – небезпечно, відкладіть щеплення. Зверніться до медичного закладу, за першої нагоди, коли небезпека мине.

Якщо ви з дитиною переїхали у більш безпечний регіон, активно шукайте, де можна вакцинуватися. Послугу з вакцинації Вам нададуть безкоштовно.

Зверніть увагу! Якщо Ваша дитина готова до щеплення, то під час візиту до лікаря можна ввести кілька вакцин в один день. Це звичайна міжнародна практика.

Навіть якщо у Вашої дитини є хронічні захворювання (бронхіальна астма, діабет), це не є протипоказанням до щеплень! Навпаки, Ваша дитина має більший ризик захворіти на інфекції, проти яких можна захиститись вакцинацією!

ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»