Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань
Подбайте про захист вашої дитини від інфекційних захворювань
Чому варто дотримуватися графіку щеплень навіть в умовах воєнних дій?
Масові скупчення людей, обмежений доступ до чистої води та умов для дотримання правил особистої гігієни можуть призвести до швидкого розповсюдження інфекційних захворювань серед дітей та дорослих. У деяких західних областях нижчий рівень рутинних щеплень, ніж в Україні загалом. Наприкінці 2021 року був зафіксований спалах поліомієліту із підтвердженими випадками паралічу в дітей у Закарпатській та Рівненській областях.
Саме тому кожна невакцинована або не повністю вакцинована дитина зараз у небезпеці!
Такі інфекційні захворювання, як кір, краснуха, поліомієліт, дифтерія, хіб-інфекція, туберкульоз, кашлюк, правець, гепатит B, епідемічний паротит, можуть швидко поширюватись та становити небезпеку для вашої дитини. Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – щеплення!
Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.
!!! Важливо не відкладати щеплення новонароджених.
Як діяти в умовах воєнних дій
Ваша безпека та безпека вашої дитини — пріоритет. Якщо пересуватися містом чи селом – небезпечно, відкладіть щеплення. Зверніться до медичного закладу, за першої нагоди, коли небезпека мине.
Якщо ви з дитиною переїхали у більш безпечний регіон, активно шукайте, де можна вакцинуватися. Послугу з вакцинації Вам нададуть безкоштовно.
Зверніть увагу! Якщо Ваша дитина готова до щеплення, то під час візиту до лікаря можна ввести кілька вакцин в один день. Це звичайна міжнародна практика.
Навіть якщо у Вашої дитини є хронічні захворювання (бронхіальна астма, діабет), це не є протипоказанням до щеплень! Навпаки, Ваша дитина має більший ризик захворіти на інфекції, проти яких можна захиститись вакцинацією!
ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»