Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Відбулася зустріч для професійної спільноти вчителів історії, правознавства та громадянської освіти з питання «Новий Державний стандарт освіти: виклики і шляхи реалізації»

Дата: 04.02.2022 17:39
Кількість переглядів: 254

Фото без опису

Працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» з метою здійснення консультативної підтримки 04 лютого 2022 року дистанційно провели зустріч для професійної спільноти вчителів історії, правознавства та громадянської освіти з питання «Новий Державний стандарт освіти: виклики і шляхи реалізації».

Директорка Центру Валентина Міщишина акцентувала на Концепції НУШ: напрями та етапи її реалізації. Зосередила увагу учасників зустрічі на основних напрямах реформи: оновленні змісту освіти, професійному розвитку учителів, формуванні мережі шкіл, впровадженні інклюзії, цифровізації, оцінюванні якості освіти. Зазначила, що етапи реалізації впровадження Концепції НУШ розпочалися: у 2018р – І етап, ІІ етап-2022р, ІІІ етап-2027р. Звернула увагу на основні чинники забезпечення якості загальної середньої освіти в умовах НУШ та чим Державний стандарт базової середньої освіти відрізняється від попередніх (Постанова Кабінету міністрів від 30.09.2020р №898). Зазначила, що в основі побудови нового стандарту - компетентнісний підхід. Цілісне бачення поступу дитини в навчанні від 1 до 12 класу.Реальна академічна свобода ЗЗСО і вчителя.

Адже з 1 вересня 2022 року стартуватиме ІІ етап нового Державного стандарту базової середньої освіти. У історичній та громадянській галузі Міністерство пропонує десять модельних навчальних програм, за якими можна буде працювати у 5 класі. Оскільки вчитель історії сьогодні стоїть перед викликом опрацювати, проаналізувати та вибрати одну із запропонованих програм та визначити для себе за якою програмою буде здійснювати навчання здобувачів освіти 5 класу.

Консультант Центру Світлана Богуцька наголосила учасникам зібрання про законодавче підґрунтя організації системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників у закладах освіти та на загальні засади нової процедури підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Вчитель історії та правознавства, «старший вчитель» Теофіпольського НВК «ЗОШ І ст.-гімназія», голова професійної спільноти вчителів історії, правознавства та громадянської освіти Світлана Станчук за результатами участі в обласному майстер-класі провела навчання щодо вибору модельних програм з історії. Звернула увагу учасників зібрання на питаннях: державний стандарт освіти як основний нормативний документ Нової української школи, концепція НУШ і шляхи її реалізації у школі, громадянська та історична компетентність як складові Державного стандарту.

Дякуємо учасникам зустрічі за конструктивний діалог, який є надзвичайно цінним для підвищення професійної компетентності педагогів нашої громади.

За інформацією КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь