Урочистості з нагоди вшанування Дня учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2021 12:55

Сьогодні, 14 грудня, у смт Теофіполь відбулися заходи з нагоди вшанування Дня учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вшановують цей день тому, що саме у грудневий час 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції відчула на собі вся країна, адже вогонь цієї катастрофи обпалив землю України та залишив надовго свій чорний слід у світі. Ввійшов в історію як нове безпрецедентне глобальне явище, як найбільша техногенна катастрофа ХХ століття.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власними життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

Сьогодні небайдужі жителі громади зібралися біля Пам’ятного знака «Героям та жертвам Чорнобиля», аби вшанувати загиблих хвилиною мовчання, подякувати ліквідаторам за героїзм, силу духу, за те, що стали на захист безпеки людства та покласти квіти.