Цікаві факти про волонтерів
Дата: 01.12.2021 11:18
Кількість переглядів: 961
Кожного року, 5 грудня, волонтери в усьому світі відзначають Міжнародний день волонтерів, заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об`єднаних Націй в 1985 році.
В рамках проведення інформаційної кампанії пропонуємо до вашої уваги підбірку цікавих фактів про волонтерство:
- Саме 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі.
- В Україні волонтерство з’явилося на початку 1990-х, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року № 1895 «Про затвердження Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг».
- Слово «волонтер» походить від французського volontaire (доброволець), яке своєю чергою запозичено з латинського voluntarius (voluntas – вільне волевиявлення, vol? – бажання, намір). Тобто волонтерство – добровільна безкорисна суспільно важлива діяльність.
- Натепер волонтерські організації існують у 80-ти країнах світу.
- Після анексії Криму й початку війни на Донбасі волонтерство піднялось на найвищий рівень розвитку за весь час незалежності України. До цього часу наймасовішим волонтерським проєктом в нашій історії був чемпіонат Європи з футболу 2012 (Євро-2012), до якого залучили понад 12 тисяч волонтерів.
- 78-річний водій з Донецька став найстарішим волонтером в Україні, який працював під час фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
- Волонтерських організацій та окремих активістів, які допомагають українським військовим, існують тисячі. Найвідоміші серед них: «Народний проєкт», «Народний тил», «Повернись живим», «Армія SOS», «Крила Фенікса», Combat-UA, Волонтерська сотня «Україна – Світ», «Сестри перемоги», Центр «Миротворець».
- Участь у допомозі військовим беруть широкі верстви суспільства. Проєкти техніки на потреби армії представляли навіть учні Малої академії наук. Так, учениця Юлія Сенюта з Тернопільщини розробила проєкт бронезахисного елемента для захисту легкої та важкої техніки, Анастасія Бабенко з Києва розробила проєкт автономного вакуумного холодильника для транспортування органів, Володимир Павлов з Вінниці розробив мобільний оптико-електронний прилад, який дає змогу бачити периферичний кровообіг при пораненнях.
- Чимало волонтерів отримали державні нагороди, зокрема ордени Богдана Хмельницького, княгині Ольги, «За мужність» та «За заслуги» III ступеня, медалі «Захиснику Вітчизни», «За працю і звитягу», «За врятоване життя», «За сприяння Збройним Силам України», нагородну зброю та годинники від міністерств.
- За час війни на Донбасі про волонтерів зняли чимало фільмів та написали десятки пісень. Зокрема, фільми: «Тил», «Ті, що плетуть перемогу», «Майже 10 000 виборців», «Волонтери», «Зима у вогні». Пісні: «Я волонтер», «Гімн волонтерів», «Запах війни», «Без імені», «Дорога волонтерів» та багато інших.
- 2016 року в Києві на честь волонтерів відкрили пам’ятний знак, який символізує відданість кожного небайдужого українця. Це невеликий камінь із дзеркальним серцем. Якщо подивитися на дзеркальну поверхню, поруч зі своїм зображенням кожен зможе побачити напис «Добро може робити кожен». Він розташований у Голосіївському районі столиці, у сквері на розі Стратегічного шосе і проспекту Науки.
- У травні 2019 року у Вінниці встановили рекорд України, піднявши прапор з підписами бійців ООС на найвищу точку в місті. Волонтери Андрій Нечипорук та Андрій Сірак зібрали на українському прапорі побажання від військовослужбовців уздовж лінії розмежування. Триметровий стяг із підписами бійців та написом «Україна Єдина» волонтери встановили на вершині Вінницької телевежі, яка має висоту 354 метри і є найвищою спорудою у світі такого типу, навіть вищою за Ейфелеву вежу. Досі ніхто нічого подібного в Україні не робив, тому дипломи за встановлення нового і досить символічного рекорду України не забарилися.