Відзначення Дня Гідности і Свободи

Дата: 21.11.2021 10:41

????????Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідности та Свободи.

Цього дня з інтервалом у дев’ять років розпочалися два наймасовішіпротести в сучасній Україні: у 2004 році – Помаранчева революція, у 2013-му – Революція Гідности.

День Гідности та Свободи є не лише черговою пам’ятною датою в календарі,

цей день символізує відданість України ідеалам і принципам побудови

демократичної держави та ідеям свободи. Події, до яких приурочено це свято, є одними з ключових моментів українського державотворення, знаковими точками консолідації народу та уособленням глибинних трансформацій суспільної свідомості.

Цього року це свято проходить під гаслом «Вільні творити майбутнє». Ми з вами всі вільні творити наше спільне майбутнє, і це гасло кожен наповнює своїм сенсом. Революція Гідности – визначна й героїчна сторінка нашого недавнього минулого, але найважливіше, про що маємо пам’ятати та усвідомлювати як обов’язок це те, що вона дала українцям можливість самим вирішувати, якою буде Україна завтра, куди вона прямує. На Майдані українці відстояли основні громадянські права та свободи, які кожному дають змогу самореалізації відповідно до його прагнень.

Гідність і свобода – не абстрактні цінності, а конкретна можливість для кожного. Євромайдан – це про суб’єктність, соціальну зрілість та відповідальність українців. Людей, різних за віком і статтю, об'єднали єдині духовні цінності та прагнення. Ті події змінили не тільки нашу історію, вони – живе нагадування, якою ціною здобуто свободу та незалежність нашої держави.

Згадаємо добрим словом тих, хто віддав життя за незалежність України: хто боровся за свободу вибору на Майдані, хто продовжує відстоювати незалежність країни зі зброєю в руках на Сході. Серед них і наші мужні, незламні земляки. Повага та вдячність їм!

Щиро дякуємо кожному за патріотизм та любов до рідного краю!

Слава Україні!

Героям Слава!