Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Південноамериканська томатна міль – небезпечний карантинний організм!!!

Дата: 01.11.2021 16:56
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

Південноамериканська томатна міль – небезпечний карантинний організм!!!

При проведенні систематичних обстежень державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспожвслужби в Хмельницькій області у смт. Теофіполь вперше виявили небезпечний карантинний організм - південноамериканська томатна міль Tuta absoluta Meyr.

Головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин з родини пасльонових (Solanaceae): баклажани, картоплю, перець, тютюн та дикорослі пасльонові такі, як дурман, паслін, дереза. Цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю.

Боротьба. Агротехнічні заходи: оранка, внесення органічних добрив, зрошення, сівозміна (формування високого агрофону стимулюватиме імунітет томатів, тобто підвищуватиме їхню стійкість до ураження різними фітопатогенами та заселення фітофагами), знищення альтернативних рослин-господарів (резерваторів), таких як паслін, знищення заражених рослин та пошкоджених плодів. Хімічні заходи: Децис f-люкс 25 ЕС, КЕ, Конфидор 200 SL, Матч 050 EC. KE. Біопрепарати: Лепідоцид-БТУ, Актофіт, КЕ та інші. Для ліквідації вогнища томатної молі обробіток проводиться з інтервалом 10-12 днів, бажано інсектицидами різної дії з розрахунком встановлених строків очікування, досить високу ефективність можуть забезпечити Кораген 20, КС, Ампліго 150 ZC, ФК, Проклейм 5 SG, РГ, Верімарк.KC, Ексірель. CE. Однак і ці продукти не гарантують чистоти посівів, оскільки максимально виявити свою дію вони можуть лише в разі потрапляння безпосередньо на шкідника, що досить складно, адже гусениці томатної молі ведуть прихований спосіб життя, живуть і харчуються не на поверхні, а всередині рослин. Найбільш раціональним часом проведення обробки вважається період яйцекладки, коли овіцидна дія зазначених засобів дасть змогу попередити вихід першого покоління гусениць. Біологічний контроль: використовують комах-паразитів або хижаків, які є природними ворогами для цих шкідників і знищують її на різних стадіях розвитку. Вжиття профілактичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження південноамериканської томатної молі за межі карантинної зони; реалізація та вивезення свіжих плодів пасльонових, насіннєвого та посадкового матеріалу проводити тільки при наявності документів, що підтверджують їх фітосанітарних стан.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ УПРАВІЛННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь