Вітаємо із святом Маковея

Дата: 14.08.2021 16:28

Шановна громадо!

Традиціи?но, щороку 14 серпня православні украі?нці святкують перше з трьох літніх свят на честь Спасителя – Медовии? або Першии? Спас – Маковія.

У церковному календарі 14 серпня називається днем семи мучеників Маккавеїв, які разом зі своєю матір’ю Соломонією та вчителем Єлеазаром прийняли смерть за свою непохитну віру в Бога. Вважається, що назва свята «Маковій» утворилася від співзвучності імені Маккавей з назвою рослини, яка дозріває в цей час – маку.

Інша назва свята, «Медовий спас», пов’язана з тим, що в серпні настає період збору меду. Вважається, що зібраний мед потрібно освятити, щоб в наступному році мати ще більший урожай.

Також в цей день віряни освячують маковійчики - запашні букети-обереги, які складаються з трав і квітів: калини, соняшника, материнки, волошки, чорнобривців, м’яти, буркуна, колосків вівса, полину і обов’язково макових голівок.

Крім того, господині традиційно печуть булки з маком та готують млинці з медом.

Свято Маковея — це поєднання двох світів, тобто, народних украі?нських традиціи? та християнських легенд.

Також 14 серпня розпочинається двотижневий Успенський піст, який триватиме до 28 серпня – дня Успіння Пресвятої Богородиці.

Тож в цеи? по-справжньому величнии? день щиро вітаємо усіх зі святом. Бажаємо, аби Спаситель завжди оберігав вас та ваших рідних. Щоб життя було легким і солодким, як серпневий мед, а добробут, мир та щастя ніколи не покидали ваш дім! Нехай ваші серця зігріває радість, світло і любов. І нехай Медовий Спас зробить щасливими ваші родини!

З повагою, селищний голова Михайло Тененев.