Представницька діяльність  прокуратури у сфері земельних відносин  на території Теофіпольської громади

Дата: 25.06.2021 08:32

Волочиською окружною прокуратурою упродовж поточного року вживаються заходи, спрямовані на захист  інтересів держави  у  сфері земельних відносин  шляхом здійснення представницької діяльності.

Зокрема, судами відкрито провадження у 9 справах за позовами прокурора, що стосується повернення у державу земельних ділянок  на суму   1,2 млн. грн.

Проводиться системна робота з метою виявлення випадків неодноразового використання особами права безоплатної приватизації для протиправного заволодіння земельними ділянками державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства.

За результатами роботи, у зв’язку з встановленням таких порушень до суду вже заявлено 2 позови на суму 288 тис. грн.

Завдяки вжитим упродовж 2021 року  заходам забезпечено реальне виконання судових рішень, постановлених у справах за позовами прокурорів у даній  сфері на загальну суму 6,4 млн. грн.,  повернуто у власність держави 89, 8 га землі.

До суду направлено 2 обвинувальних акти відносно 2 осіб про  вчинення злочинів у сфері земельних правовідносин, які перебувають на розгляді суду.

Робота на цьому напрямку продовжується.