Сміття – одна із найболючіших проблем у нашій громаді

Дата: 14.05.2021 16:41

? Якщо людина, не зробить так, щоб на Землі стало менше сміття, то сміття зробить так, щоб на Землі стало менше людей.

Сміття – одна із найболючіших проблем у нашій громаді.

На території Теофіпольської селищної ради розташовано 32 паспортизованих сміттєзвалища. На даний час сміття вивозилося лише в 9 населених пунктах. Самовільний вивіз сміття спричинив появу несанкціонованих сміттєзвалищ і як наслідок: проблема забруднення - не просто труднощі, це вже екологічна катастрофа глобального характеру

Після об’єднання в громаду збиранням та вивезенням сміття займається КП «Теофіпольське ВУЖКГ». Наразі у підприємстві немає достатньої кількості одиниць техніки, щоб організувати повноцінний вивіз сміття в населених пунктах. Тому ця проблема обов’язково вирішуватиметься у співпраці з жителями нашої громади та керівниками господарств. Адже тільки об’єднавши зусилля ми зможемо запобігти екологічній катастрофі.

Одним із ефективних методів боротьби із сміттям - його утилізація і перероблення вторинної сировини: пластик, папір та картон, склотара й склобій, жерстяні та алюмінієві банки.

Успішний приклад поводженням із сміттям – Іллінецька громада, яку відвідав селищний голова Михайло Тененев разом із працівниками селищної ради, де переймав досвід як не відправляти на звалища просто неба тверді побутові відходи, а максимально використовувати їх у вторинній переробці та як у громаді вирішують проблеми з побутовими відходами – їх сортують та переробляють на тротуарну плитку.

Також з метою вирішення проблеми благоустрою у нашій громаді було проведено робочу нараду під керівництвом селищного голови Михайла Тененева за участі заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Юлії Карбовської, спеціалістів відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, управління об’єктами комунальної власності та працівників КП «Теофіпольського ВУЖКГ».

- Першими кроками у розв’язанні «сміттєвої» проблеми в нашій громаді буде впровадження сортування сміття на території населених пунктів Теофіпольської селищної ради, - наголосив селищний голова.

Так, під час обговорення були прийняті рішення:

- по мірі необхідності встановити в населених пунктах баки для роздільного збирання твердих побутових відходів;

- охопити усю територію селищної ради централізованим вивезенням уже сортованого сміття;

- укласти договори про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Тому зараз найперше, що потрібно зробити:

- визначити місце пункту прийому сортованого сміття;

- вивчити цінові пропозиції на реалізацію вторинної сировини.

Звертаємося до вас, шановна громадо! Будьте свідомими і відповідальними. Досить годувати сміттєвого монстра, який нас знищує!

Давайте зробимо так, щоб у нашому спільному домі було не тільки чисто, а й безпечно!

Разом до кращого!?