Домашнє насильство

Дата: 19.04.2021 10:19

Конфлікти й непорозуміння трапляються у будь-якій сім'ї, але інколи вони стають загрозливими для фізичного та психологічного здоров'я людини. Кожного року більше 1 000 000 людей в Україні страждають від різних форм насильства у своїх родинах.

Домашнє (сімейне) насильство є проблемою багатьох сімей, які на перший погляд здаються кожному з нас цілком благонадійними.

Причинами домашнього насильства є :

• стрес на роботі;
  • пияцтво;
  • вживання наркотиків;
  • запальний характер ;
  • патологічні ревнощі;
  • модель поведінки, засвоєна у батьківській сім'ї;
  • занижена або завищена самооцінка;
  • нереалізовані мрії та бажання з дитинства;
  • власне самоствердження через інших людей;
  • психічні відхилення та захворювання;
  • різні релігійні та політичні погляди;

Вихід є!

Для постраждалих — повідомити працівників Національної поліції України чи звернутися за допомогою до працівників Центру надання соціальних послуг.

Для кривдника — взяти участь у корекційній програмі, відмовитися від алкоголю, психотропних речовин або інших речей, які провокують на агресію.

Дуже важливо не мовчати і повідомити про проблему для того, щоб всі органи, які взаємодіють щодо превенції та подолання домашнього насильства, могли допомогти. Адже реагування починається із заяви чи повідомлення про порушення. Замовчування - найбільша проблема в даному аспекті.

За додатковою інформацією звертайтесь до Відділення соціальної роботи та соціальних послуг за місцем проживання КУ «Центр надання соціальних послуг» (смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні, 27, тел. 2-00-84)