Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Пам'ятаємо заради майбутнього

Дата: 11.04.2021 10:38
Кількість переглядів: 541

Фото без опису

Пам'ятаємо заради майбутнього????

Сьогодні, 11 квітня, вся світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році.

Згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 1991 року 11 квітня у світі відзначається День визволення в’язнів нацистських концтаборів. Цю дату встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд.

Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов із його воріт із сумно відомим написом “Jedem das Seine” – “Кожному своє”.

Після цього хвиля звільнень досягла інших концтаборів – Дахау, Освенцима, Майданека тощо.

Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Адже лише згадка про табори навіює жах.

Метою Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів є збереження історичної пам'яті про трагічні події Другої світової війни, що забрала життя мільйонів людей, загиблих у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового утримування.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в’язнями Бухенвальду. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей.

Централізована система фашистсь­ких концтаборів призначалася для фі­зичного знищення цілих народів, в пе­ршу чергу слов'янських; тотального винищення євреїв, циган; нещадної експлуатації в'язнів у якості робочої сили. Концентраційні табори оснащу­валися душогубками, газовими каме­рами та іншими засобами масового винищення людей, крематоріями. Були створені табори смерті, де лікві­дація в'язнів йшла безперервним і прискореним темпом, де ув'язнені жили не більше трьох-шести місяців: там розповсюджувався наказ про «умертвіння роботою».

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів.

За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Схиляємо голови у скорботі за невинними жертвами????

9 квітня працівники "Теофіпольської центральної бібліотеки" провели інформаційну роботу, з дотриманням усіх карантинних вимог, серед жителів нашої громади, під час якої розповсюджували буклети-пам'ятки "Забути цього неможливо"


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь