Мобільна бригада - спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі відтепер функціонує у Теофіпольській об’єднаній територіальній громаді

Дата: 31.03.2021 10:30

Мобільну бригаду соціально – психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, створено наказом директора КУ «Центр надання соціальних послуг» 10 березня поточного року. Працюватиме мобільна група на базі Центру надання соціальних послуг за адресою: смт Теофіполь, вул. Небесної Сотні, 27.

Основними завданнями мобільної бригади є:

- надання психологічної допомоги постраждалим особам;

- реагування та надання соціально – психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання;

- інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;

- роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;

- провадження інформаційно – просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

До складу бригади входять психологи та фахівці із соціальної роботи КУ «Центру надання соціальних послуг». Також у разі потреби залучаються представники уповноважених підрозділів органів Національної поліції, служб у справах дітей, медики.

Виїзд мобільної бригади здійснюється за попередньо складеним графіком, а також позапланово під час отримання повідомлення про виявлення факту вчинення насильства та потребу у наданні постраждалій особі термінової допомоги.

Соціально – психологічна допомога постраждалій особі надається мобільною бригадою безоплатно.