Щеплення - єдиний порятунок від коронавірусної хвороби і смерті від неї

Дата: 24.03.2021 12:00

З початку реєстрації випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні захворіло - 1,6 млн. чол., 1,3 млн. - одужало, померли - 31 тис.чол.

На Хмельниччині захворіло – 57280, одужало - 48271, померло - 1025 чол., в тому числі в Теофіпольській територіальній громаді: захворіло -1645 чол., одужало - 1554, померло - 26 чол.

Кількість хворих зараз різко зростає.

За 23 березня 2021 року у нашій громаді зафіксовано 26 випадків захворювання. Є випадки повторного захворювання: протягом останніх пів року повторно захворіло 4 особи.

У віковому розрізі найбільше хворіли люди віком від 50 до 59 років. Убезпечити себе від захворювання може імунізація населення, яка на даний час проводиться в багатьох країнах світу.

Для вироблення так званого колективного імунітету потрібно щепити 60-80% населення.

Вакцина має 90-95% ефективності. Якщо людина захворіла навіть після першої дози вакцини, то хвороба проходить у легкій формі або безсимптомно.

Зараз в Україні розпочато щеплення вакциною «Ковішелд» індійського виробництва. Вакцинація буде проводитись максимально швидко.

Щеплення проводиться добровільно, але населення має усвідомити, що гарантія зберегти життя - це вакцинація, яка вберегла людство від страшних хвороб: віспа, чума, дифтерія, поліомієліт та інші.

Станом на 15 березня 2021 р. у нашій громаді імунізовано 20 осіб. Вакцинація пройшла без жодних ускладнень.

З квітня місяця щеплення буде проводитись у постійному пункті щеплення, який знаходиться в Теофіпольській АЗПСМ, а надалі мобільною бригадою - для проведення щеплення маломобільних людей та в колективах.

Перед вакцинацією пацієнти оглядаються лікарем для визначення протипоказань до щеплення.

Щеплення будуть проводитись згідно з графіком: понеділок, середа, четвер з 9.00 до 15.00.

В першу чергу будуть імунізовані медпрацівники, соціальні працівники, працівники критично важливих структур держбезпеки, учасники АТО, працівники освіти, люди старші 80 років, яких в територіальній громаді є 1555 чол., 60-80 років, яких в територіальній громаді є 4984 чол.

Записатися на щеплення можна через медично-інформаційну систему та через Єдиний державний вебпортал електронних послуг («Портал Дія»), в сімейного лікаря та через реєстратуру КНП "Теофіпольського ЦПМСД" за телефоном: 2-00-99.