Що таке сімейний патронат?!

Дата: 11.03.2021 08:25

Шановна громадо!

Відділення соціальної роботи та соціальних послуг за місцем проживання КУ «Центру надання соціальних послуг» розпочинає рубрику статей «Сімейні форми виховання».

Сьогодні розповімо про сімейний патронат.

Ця послуга дає можливість допомоги дітям, сім’ї яких опинились у складних життєвих обставинах.

Що це за послуга?!

Сімейний патронат, насамперед, «швидка допомога» для дітей, яким на певний проміжок часу (від 3 до 6 місяців) нададуть професійну реабілітацію, уважний догляд та виховання в родині патронатного вихователя. На період перебування дитини в патронатній родині, фахівці супроводжують та допомагають біологічним батькам подолати небезпечні для життя обставини.

З низки причин сімейний патронат на сьогодні – найкраща альтернатива реабілітаційним центрам та іншим закладам інституційного типу.

Що дає послуга патронату для батьків дитини?!

- можливість усунути складні життєві обставини;

- вирішити наявні проблеми;

- отримати професійний соціальний супровід, що сприятиме возз’єднанню родини.

Що дає послуга патронату для патронатних вихователів?!

- можливість долучитися до благодійної справи, виконання улюбленої роботи по догляду за дитиною;

- офіційне працевлаштування.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога.

Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом виплати патронатним вихователям грошового забезпечення.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

З питань послуги патронату над дитиною звертайтесь:

Відділення соціальної роботи та соціальних послуг за місцем проживання КУ «Центру надання соціальних послуг» (смт. Теофіполь, вул. Небесної Сотні, 27, тел. 2-00-84)