Деякі категорії споживачів електричної енергії отримають компенсації за її використання.

Дата: 05.02.2021 12:42

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 01 лютого 2021 року № 64 “Питання надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії”. Постановою затверджено Порядок використання коштів для надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії.

Як це відбуватиметься?!

У постачальників електроенергії є індивідуальний рахунок. Туди надходитиме повна сума за спожиту електроенергію за встановленою ціною. Держава перераховуватиме компенсацію відразу на цей рахунок.
Людина у платіжці бачитиме три суми:

1. Загальна сума за спожиту електроенергію.

2. Сума, яку компенсувала держава постачальнику.

3. Різниця суми, яку людина має оплатити.

Для споживача фактично нічого не змінюється, а в платіжці тепер відображатиметься повна сума. Ця програма працює з січня.
Компенсацію виплачуватиме держава для трьох категорій споживачів:

1. Населення, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 р. мало право на знижений тариф;
  2. Населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природнім газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижений тариф;
  3. Багатодітні, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Компенсація діє на період опалювального сезону.