Громада взяла участь у Хакатоні Rebuild Green 2024 з пілотним проєктом - створення еко - містечка
22 жовтня 2024 року у приміщенні Теофіпольського БібліоХабу відбулась зустріч з міжнародними фахівцями у галузі екологічного будівництва.
На території громади функціонує унікальний біоенергетичний комплекс, заснований на принципах циркулярної економіки, де вже запущене виробництво і планується створення Індустріального парку «Теофіполь Еко Парк».
І тому виникає питання створення еко - житла для майбутніх працівників індустріального парку та їх сімей. Для вирішення цього питання наша громада взяла участь у Хакатоні Rebuild Green 2024 з пілотним проєктом - створення еко - містечка для працівників індустріального парку. Тож чекаємо на результати конкурсу і сподіваємось на перемогу…
Фахівці у галузі екологічного будівництва Martin Burlund та Thomas Dimov презентували власні проєкти еко - житла.
Зокрема, детально охарактеризували міжнародну ініціативу Хакатон Rebuild Green, що повністю відповідає Європейському зеленому курсу та спрямована на сприяння екологічно чистому будівництву та реконструкції української інфраструктури з використанням біоматеріалів.
Rebuild Green Hackathon 2024 — об’єднав архітекторів, урбаністів, експертів з зеленого будівництва, виробників біоматеріалів, розробників екотехнологій та представників муніципалітетів для реалізації пілотних проєктів сталого будівництва в Україні.
Мета Rebuild Green Hackathon 2024 — запустити пілотні проєкти в чотирьох громадах України: Апостолівській ОТГ (Дніпропетровська область), Теофіпольській ОТГ (Хмельницька область), Вінницькій та Северинівській громаді (Вінницька область). Ці проєкти мають соціальну цінність, вплив на розвиток громади та мають на меті продемонструвати нові підходи до відбудови соціальних об’єктів, зокрема еко - житла, реабілітаційних центрів та навчально-культурних закладів.
Проєкт Теофіпольської громади передбачає створення еко - житла на околицях села Кунча. Одним із компонентів будівництва передбачається дерево, солома та глина. Солома - ідеальний матеріал для будівництва, побічний продукт сільськогосподарського виробництва. Солом'яні панелі покращують ESG-профіль будівель, пропонуючи високу енергоефективність, здоровий мікроклімат у приміщенні та швидке будівництво завдяки технології збірних панелей. Швидкість зведення є значною перевагою.
Учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді на питання щодо будівництва та переваг житла з використанням екоматеріалів.
Як підсумок, впровадження екологічних технологій у відбудову країни сприятиме створенню сталих та інноваційних громад для майбутнього.