Дата: 19.10.2023 20:46

"Простір дружній для дітей, молоді та сімей" - у Теофіпольській громаді відкрито громадський центр.

На жаль, московський окупант не залишає спроб захопити українську землю і війна триває. Вона впливає на всіх, залишає болісний слід у психіці дорослих, але найбільш вразливими у таких умовах є діти.

Тож, щоб допомогти і підтримати людей у складних життєвих обставинах та укріпити їх життєстійкість, в Теофіпольській громаді розпочав свою роботу громадський центр "Простір для дітей, молоді та сім'ї".

Його мета - організація для дітей, молоді і дорослих, середовища, яке дасть можливість соціалізуватися, навчатися, самовиражатися, комунікувати, долати стресові ситуації та повертатися до нормального життя.

Завдання Простору - надати можливість розвиватися, навчатися, відновлюватися після кризової ситуації та знаходити шляхи реагування на конкретні загрози.

Центр забезпечує:

➡️ доступ до безпечного, зручного для дітей, інклюзивного та стимулюючого до розвитку середовища;

➡️ інтегрований простір;

➡️ вільну і структоровану гру, відпочинок, дозвілля та навчальну діяльність;

➡️ встановлення позитивної взаємодії між дорослим і дитиною, атмосферу підтримки;

➡️ відновлення відчуття стабільності через спільну діяльність (освітня, психосоціальна підтримка, захист дитини і підвищення поінформованості та ін.).

Усі активності спрямовані на те, аби діти відчували себе спокійно та у безпеці, щоб вчилися долати стресові ситуації, розвивати емоційний інтелект.

Заняття з дітьми різнопланові та проводяться в ігровій формі з поєднанням відпочинку.

Важливо те, що мають можливість займатися не тільки діти, але й батьки. Психологи надаватимуть їм психологічну підтримку у вигляді майстер-класів, арт-терапії, консультативних бесід. Завдяки допомозі фахівців батьки зможуть знайти відповіді на питання, які турбують їх у процесі виховання щасливої дитини, а також отримати психосоціальну підтримку.

Також команда громадського центру здійснюватиме мобільні виїзди в інші населені пункти громади.

Усі заняття - безкоштовні та проводяться фахівцями благодійного фонду "Посмішка ЮА" в рамках проєкту, що реалізується у співпраці з Save the Children.

Сьогодні, 19 жовтня, у БібліоХабі відбулася перша зустріч працівників Центру із учнями 3 класу Теофіпольського ліцею №1.

Локація простору буде знаходиться за адресою: Теофіполь, вул. Небесної Сотні, 27 (Комунальна установа "Центр надання соціальних послуг" Теофіпольської селищної ради, другий поверх).

Тож запрошуємо усіх бажаючих!

Наші діти заслуговують на щасливе майбутнє!