Майбутнім спеціалістам продемонстрували, якою сучасною та інноваційною на сьогодні є аграрна галузь
Майбутнім спеціалістам продемонстрували, якою сучасною та інноваційною на сьогодні є аграрна галузь
Із допитливих студентів виростуть хороші спеціалісти.
З метою ознайомитись із роботою аграрного підприємства на філію «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» на екскурсію завітали студенти та викладачі Хмельницького національного університету, факультету інженерії, транспорту та архітектури.
«Ми на підприємстві «Рідний край» завжди раді бачити гостей із закладів освіти, адже це чудова нагода продемонструвати майбутнім спеціалістам, якою сучасною та інноваційною на сьогодні є аграрна галузь», зустріла та привітала гостей HR бізнес-партнер Юлія Руденко.
Студенти відвідали тракторну бригаду, де змогли побачити сучасні агрегати для обробітку грунту. Потім виїхали у поле, де ознайомились із роботою сучасних сівалок, адже в цей період активно ведеться посівна. Майбутні агроінженери дізнались та побачили у дії систему точного землеробства, оскільки в господарстві підприємства в межах оновлення сільськогосподарської техніки придбали нові посівні агрегати Orthman, Harvest interplant 16/31 row та обприскувач John Deere.
«Сучасне обладнання дає змогу регулювати висів та внесення добрив відповідно до зон продуктивності поля, зберігає високу точність висіву, контролювати всі процеси, які відбуваються в режимі реального часу, як за допомогою моніторів, які встановлені у кабіні трактора, так і віддалено з планшета за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Всі дані зберігаються для ведення історії та створення карт-завдань», розповідає студентам провідний інженер групи відділу точного землеробства Вадим Патрика.
Під час екскурсійного маршруту також вдалось обговорити із деканом факультету Віктором Олександренком та завідувачем кафедрою галузевого машинобудування та агроінженерії Андрієм Мартенюком можливості майбутньої співпраці між вузом та підприємством стосовно практики студентів, умов праці та можливості співпрацювати із вузом за системою дуальної освіти. Це тристороння співпраця між підприємством, вузом та студентом, яка удосконалює практичну складову освітнього процесу для майбутнього фахівця і готує його для компанії. Завдяки таким практикам випускник швидше адаптовується до професійної діяльності, що зменшує ризики для підприємства.