Відбувся майстер-клас для вчителів географії на тему: «Вулканізм і вулкани, гейзери. Сейсмічні пояси Землі. Позначення на контурній карті вулканів суходолу»
28 квітня 2023 року КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» на базі Агенції місцевого розвитку провела майстер-клас для вчителів географії на тему: «Вулканізм і вулкани, гейзери. Сейсмічні пояси Землі. Позначення на контурній карті вулканів суходолу».
Спікер засідання - директорка ЦПРПП Валентина Міщишина.
Коуч –Лариса Крива, вчитель географії Базалійського ліцею.
У заході взяли участь: здобувачі освіти 6 класу Базалійського ліцею та вчителі із 16 закладів загальної середньої освіти Теофіпольської селищної ради, що викладають географію у закладах загальної середньої освіти.
Лариса Крива провела майстер-клас з питання «Вулканізм і вулкани, гейзери. Сейсмічні пояси Землі. Позначення на контурній карті вулканів суходолу». Акцентувала увагу здобувачів освіти: на поглибленні знань про походження та будову вулканів і гейзерів, взаємозв’язку внутрішньої будови землі, руху літосферних плит та розміщення вулканів, формуванні навичок роботи з картами атласу, вмінні виявляти основні області розповсюдження вулканів і гейзерів, розвитку пам’яті, вмінню аналізувати, робити висновки, виділяти головне, виховувати почуття відповідальності та дбайливе ставлення до навколишнього середовища та власного здоров’я. Презентовано творчу лабораторію в якій здобувачі освіти продемонстрували виверження саморобного вулкану, відшуковували на карті вулкани за координатами, позначали на контурній карті вулканів суходолу. У «Географічному кінозалі» переглянули відеофільм «Гейзери».
Директорка ЦПРПП Валентина Міщишина зазначила, що відповідно до Закону України «Про освіту»,п.21,ст.1) педагогічна діяльність –інтелектуальна, творча діяльність педагогічного працівника у формальній або неформальній освіті, спрямована на навчання, виховання та розвиток особистості, її загальнокультурних, громадянських або професійних компетентностей. Мета професійної діяльності, полягає в організації навчання та виховання здобувачів освіти під час здобуття ними повної загальної середньої освіти шляхом формування у них ключових компетентностей і світогляду на основі загальноприйнятих цінностей, а також розвитку різносторонніх здібностей, які будуть необхідні учням для успішного навчання та самореалізації в подальшому житті. (Професійний стандарт за професіями «Вчитель закладу загальної середньої освіти» (наказ Мінекономіки від 23.12.2020року №2726). Зосередила увагу учасників засідання на траєкторію професійного розвитку педагогічного працівника та на вектори методичного менеджменту. Адже менеджмент застосовується для того, щоб учителі швидко подолали виклики реформи і успішно перейшли до виконання нових завдань. Звернула увагу на виборі підручників та навчально-методичних посібників рекомендованих МОН для використання у закладах загальної середньої освіти для 10 класу відповідно до виконання наказів МОН від 30 вересня 2022 року № 871 (зі змінами)та від 20 березня 2023 року №315. Педагогічні працівники ЗЗСО з 15 квітня до 08 травня 2023 року ознайомлюються з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 10 класу.
З учасниками засідання обговорено питання:
-вибір підручників та навчально-методичних посібників рекомендованих МОН для використання у закладах загальної середньої освіти;
-особливості модельних навчальних програм «Географія»;
-календарно-тематичне планування з урахуванням навчальних можливостей здобувачів освіти;
-критерії оцінювання та інші.
Педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти постійно навчаються та прагнуть до кращого, вдосконалюють професійну компетентність, збагачують свій педагогічний досвід .