УВАГА! ПРИВАТИЗАЦІЮ ЗЕМЕЛЬ ВІДНОВЛЕНО
УВАГА!
ПРИВАТИЗАЦІЮ ЗЕМЕЛЬ ВІДНОВЛЕНО
Відповідно до підпункту п’ятого пункту 27 Розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України під час дії воєнного стану, безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Проте ця заборона не стосується передачі у приватну власність земельних ділянок власникам розташованих на цих ділянках об’єктів нерухомого майна – будівель і споруд. Також дозволяється безоплатна передача у приватну власність тих земельних ділянок, які були передано у користування до 01 січня 2002 року.
Тож, громадяни України, які мають у власності житловий будинок, право власності на який оформлено належним чином, можуть приватизувати присадибну земельну ділянку під таким будинком у встановлених статтею 121 Земельного кодексу України розмірах: у селах – не більше 0,25 гектара, селищах – не більше 0,15 гектара і в містах – не більше 0,10 гектара.
Громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності спочатку замовляє виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) у розробника документацій із землеустрою, який виконує такі роботи та є відповідальними за якість робіт із землеустрою.
Вартість послуг, а також тривалість виготовлення технічної документації узгоджується між замовником та розробником.
Після отримання замовником технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та витягу з Державного земельного кадастру, який містить кадастровий номер земельної ділянки, дані документи з відповідним клопотанням подаються на розгляд органу місцевого самоврядування для їх затвердження та передачі сформованої ділянки у приватну власність.
Звертаємо увагу, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених Земельним кодексом України, провадиться один раз по кожному виду цільового призначення.
Отримавши рішення органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність, необхідно провести державну реєстрацію права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.