Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Роз’яснення недостовірної інформації, яка була опублікована в інформаційному тижневику «Життя Теофіпольщини» від 22 грудня 2022 року № 51 в статті «Децентралізація чи щось воно не так».

Дата: 27.12.2022 18:13
Кількість переглядів: 142

Фото без опису

❗Роз’яснення недостовірної інформації, яка була опублікована в інформаційному тижневику «Життя Теофіпольщини» від 22 грудня 2022 року № 51 в статті «Децентралізація чи щось воно не так».

Проблема зневоднення річок у нашій громаді, країні і всієї планети в цілому постала не один і навіть не п’ять років тому, а значно раніше. За заявою екологів, першопричиною зневоднення річок, озер є зміна клімату у планетарних масштабах через глобальне потепління. Підвищення температури повітря в одних регіонах призвела до зменшення кількості опадів, а в інших – поява небачених раніше катаклізмів і т.д.

Згідно зі звітною інформацією про стан навколишнього природного середовища Хмельницької області в останні роки у зв’язку з малосніжними та відносно теплими зимовим періодами водність річок річкового суббасейну Прип’яті в межах області була низькою.

У вересні – листопаді 2021 року селищною радою, спільно з регіональним офісом водних ресурсів у Хмельницькій області, здійснено окрему інвентаризацію водних ресурсів в межах території Теофіпольської громади. Відповідно матеріалів цієї інвентаризації на території громади налічується 75 водних об’єктів (2 водосховища і 73 ставки), 11 річок та 4 струмки.

При об’їзді водних об’єктів спостерігалося їх обміління, а подекуди і повне пересихання (ставки в с.Волиця-Польова, с.Караїна, с.Святець, с.Турівка та ін.).

Питання вирішення проблеми маловоддя поверхневих водних об’єктів, їх збереження та охорони в теперішніх реаліях постійно піднімається на місцевому, обласному і загальнодержавному рівнях.

Щодо інформації у статті «Децентралізація чи щось воно не так», опублікованій в інформаційному тижневику «Життя Теофіпольщини» 22 листопада 2022 року №51, автором якої є житель с.Лідихівка Ігор Павлюк, пояснюємо наступне. Дійсно він неодноразово звертався на особистий прийом як до Теофіпольського селищного голови так і до відділу земельних відносин та екологічних питань селищної ради щодо вирішення питання зневоднення річки Уляни, яка протікає через с.Лідихівка, при цьому інформував, що має відповідні фахові знання в галузі водного господарства.

Селищний голова спільно з працівником відділу земельних відносин та екологічних питань і громадянином Ігорем Павлюком здійснив об’їзд гирла вказаної річки у верх по течії від с. Лідихівка. При цьому спостерігалось майже повне зневоднення річки, концентрація води залишалась у кількох ставках поблизу с.Волиця-Польова, приток води в незначному об’ємі відбувався з кількох поверхневих джерел за межами населеного пункту с.Волиця-Польова.

Павлюк Ігор пропонував прибрати на шляху водотоку розташовані гідротехнічні споруди (дамби) та спустити наявні ставки (2 об’єкти, один з яких надано в оренду ФГ «Джерело») щоби прочисти гирло річки, при цьому у який спосіб потім наповнити ставки його вже не хвилювало. Швидше за все, намір у екоактивіста був один – наповнити ставок в селі Лідихівка.

Однак ідею щодо реконструкції гідротехнічних споруд в комплексі з іншими заходами, такими як розчищення гирла річки, пошук нових та очищення наявних поверхневих водних джерел, винесення меж водоохоронної зони, заліснення прибережної смуги та інше взято до уваги.

Наступним було звернення до регіональних органів державної влади з викладенням посталої проблеми та ідеями щодо її вирішення. На це було надано роз’яснення про необхідність проведення спеціальних обстежень місцевості та розроблення відповідної проектної документації. Пропозиції селищної ради було рекомендовано включити до Програми заходів при розроблені планів управління річковими басейнами на наступний рік.

Листом від 31 серпня 2022 року №1411/0240 на адресу Регіонального офісу водних ресурсів у Хмельницькій області селищною радою надано наступні пропозиції спрямовані на вирішення водно-екологічних проблем річкових басейнів на території громади:

- створення водоохоронних зон і прибережних захисних смуг вздовж лінійних водних об’єктів на території громади з комплексом агротехнічних, лісомеліоративних, гідротехнічних, санітарних та інших заходів, спрямованих на запобігання забрудненню, засміченню та виснаженню водних ресурсів;

- відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річок на території громади (біологічна меліорація водних об'єктів, винесення водоохоронних зон в натуру, упорядкування джерел, очищення русел від дерев тощо);

- розроблення документації із землеустрою для об’єктів природно-заповідного фонду – гідрологічних заказників місцевого значення «Човгузівський», «Волиця», «Урочище Кайтанівка», «Колісецький» та «Михиринецький»;

- проведення заходів, спрямованих на зменшення впливу гідро морфологічних змін шляхом обстеження наявних гідротехнічних споруд, за потреби їх реконструкція чи будівництво нових.

Наразі чекаємо нового бюджетного року та сприятливого періоду для початку спільної реалізації зазначених заходів спрямованих на розв’язання посталих проблем.

За наявності пропозицій щодо поліпшення екологічної ситуації у громаді для їх опрацювання та реалізації пропонуємо звертатись до селищного голови або у відділ земельних відносин та екологічних питань Теофіпольської селищної ради.

Матеріал подано для публікації в черговому номері інформаційного тижневика «Життя Теофіпольщини». Чекаємо на випуск!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь