Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Щороку, в світі 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом WORLD POLIO DAY,

Дата: 25.10.2022 14:21
Кількість переглядів: 156

Фото без опису

Щороку, в світі 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом WORLD POLIO DAY, заснований за ініціативою міжнародної неурядовоїорганізації Rotary International з метою привернення уваги світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення більш як 30 - річної боротьби за викорінення цього небезпечного захворювання на всій планеті. Ліквідація поліомієліту –наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу.

Згідно даних МОЗ України в Україну повернувся поліомієліт. У Рівненській області зафіксовано та підтверджено випадок паралічу у 1,5 річної дитини, яка не була вакцинована від поліомієліту. Хвороба викликана дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin2).

У світі Афганістан та Пакистан залишаються ендемічними країнами. У 2021 році в Україні зареєстровано спалах поліомієліту. Доки поліомієліт існує хоча б в одній точці світу заразитися ним ризикують всі хто не отримав щеплення. Згідно із рекомендаціями ВООЗ розповсюдження вірусу поліомієліту припиняється при охопленні вакцинацією проти поліомієліту понад 95%. Під час пандемії COVID – 19, війни в Україні, міграційних процесів серед населення знизились показники охоплення щепленнями дитячого населення проти поліомієліту, що може сприяти виникненню захворювань на дану інфекцію серед дітей.

Що необхідно знати про поліомієліт ?

Вірус поліомієліту може паралізувати, уражає центральну нервову систему з виникненням парезів і паралічів. Дитина не вакцинована проти поліомієліту в повній мірі знаходиться в зоні підвищеного ризику та становить небезпеку для інших дітей, частіше хворіють діти від 6 місяців до 5 років. Захворювання виникає в результаті інфікування одним з трьох типів вірусів поліомієліту. Збудник поліомієліту (poliovirus hominis) належить до групи пікорнавірусів родини ентеровірусів (кишкових вірусів) та існує у вигляді трьох незалежних типів (1, 2 і 3). Більшість захворювань пов'язано з вірусом типу 1. Вірус добре переносить замороження, висушування. Не руйнується травним соком та антибіотиками. Гине при кип'ятінні, під впливом ультрафіолетового опромінення та дезинфікуючих засобів. Захворюваність на поліомієліт переважає у літньо-осінні місяці. Після перенесеної хвороби формується стійкий, типоспецифічний імунітет. Клінічні прояви поліомієліту різноманітні. У понад 90% інфікованих він перебігає безсимптомно, у 4-8% - в абортивній формі без рухових порушень. Тільки в 1-10 з кожної тисячі сприйнятливих до хвороби осіб (0,1-1,0%) розвивається паралітична форма хвороби з розвитком паралічів і парезів.

Клінічні ознаки паралітичних форм поліомієліту:

• гострий початок з підвищенням температури тіла

• біль голови, горла

• нежить

• блювота, проноси

• раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках

• порушення чутливості шкіри

• розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів

Як можна заразитися вірусом поліомієліту?

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний який відбувається через брудні руки, іграшки, поверхні, інфіковану воду та їжу; переноситься мухами. Інфікування може відбуватись повітряно-крапельним шляхом через виділення з верхніх дихальних шляхів.

Як довго є заразним хворий на поліомієліт?

З верхніх дихальних шляхів вірус виділяється тільки в гострому препаралітичному періоді, з випорожненнями – триваліший час. Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися впродовж 4-6 тижнів від початку хвороби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь