Виплати від єДопомоги

Дата: 27.07.2022 15:56

?Виплати від єДопомоги

?? Що таке єДопомога?

Платформа єДопомога була створена Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Швеції з метою підтримки українців у часи російської агресії.

Платформа єДопомога має три напрями:

? «єДопомога державна», на якій ви можете дізнатися як отримати допомогу від держави;

? «єДопомога волонтерська», де ви можете самостійно допомогти людям, що постраждали від війни або залишити заявку на допомогу, якщо вкрай цього потребуєте;

? «єДопомога міжнародна» - це можливість подати заявку на допомогу від міжнародних організацій.

Власне, останній напрям і користується, на сьогодні, найбільшою популярністю.

? Розмір грошової допомоги

Допомога призначається міжнародними організаціями і становить 2200 грн на кожного члена сім’ї. Її виплачуватимуть упродовж трьох місяців.

?? Хто може розраховувати на виплати?

? внутрішньо переміщені особи;

? особи з інвалідністю;

? пенсіонери;

? одинока мати або батько;

? багатодітні сім'ї;

? отримувачі допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Варто відзначити важливий момент - основний пріоритет надається постраждалим від війни. Рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти, приймають ВИКЛЮЧНО міжнародні організації. Кошти обмежені, тому подача заявки не гарантує отримання виплат.

?? Як зареєструватися на єДопомогу?

Реєстрація проходить платформі за посиланням https://aid.edopomoga.gov.ua, де потрібно заповнити форму, вказавши ваші особисті дані.

? Для багатьох проблемою являється заповнення поля реквізитів вашого рахунку у форматі IBAN. Увага! Це НЕ 16 цифр вашої карточки!!!

? Алгоритм отримання IBAN

Найлегше отримати IBAN через Приват24. Заходите у Приват 24 ? натискаєте на вашу картку для виплат!

У верхньому правому куті ви бачите значок зубчастого колеса (шестірня)? натискаєте «Реквізити рахунку».

Копіюєте (переписуєте) рахунок для подальшого подання. Рахунок IBAN починається з літер UA.

? Немає Приват24?

Можна скористатись терміналом, або гарячою лінією 3700. Можна зв’язатись із консультантом та вирішити питання у телефонному режимі.

? Ощадбанк теж дозволяє онлайн отримати рахунок через додаток у телефоні.

Заходите в Ощад 24 ? натискаєте на вашу картку для виплат ?

Сервіси ? Платіжні реквізити ? Переписуєте або копіюєте рахунок.

Якщо ж додатку немає, а телефон звичайний кнопковий, тоді користувачам Ощадбанку слід іти до спеціаліста у відділення.

? Оформити допомогу можуть мешканці громади, які не мають банківську картку та отримують пенсію через "Укрпошту".

? Людям, які отримують пенсію чи соціальні виплати від Укрпошти листоношею, необов’язково звертатися в банк для реєстрації, стояти у чергах, чекаючи на відкриття карткового рахунку. Заявку на допомогу можна подати і без IBAN.

Коли черга дійде до розрахункового рахунку у форматі IBAN, клікнути на галочку «в мене немає банківського рахунку». Далі - автоматично. Попередньо в заявці людина вказує свої паспортні дані та адресу проживання, і вони є ключовими при отриманні коштів.

Після цього допомога від ООН нараховується по принципу нарахування пенсії, тільки з поміткою «грошовий переказ» на найближче відділення Укрпошти. Коли гроші на ім’я отримувача надходять, працівники відділення сповіщають отримувача про переказ. Забрати гроші людина може за наявності паспорта на пошті або ж у себе вдома, скориставшись послугою доставки листоношею.