Будьте обережні під час святкування дня Івана Купала

Дата: 05.07.2022 18:17

?Будьте обережні під час святкування дня Івана Купала

Традиції та обряди святкування дня Івана Купала передбачають проведення народних гулянь біля водних об’єктів – озер, водосховищ, річок та інше. Тому якщо втратити пильність та не дотримуватися правил безпеки, існує ризик травмування або загибелі під час виконання святкових обрядів.

У зв’язку з військовою агресію російської федерації проти України, важливо не втрачати пильність, не нехтувати сигналами повітряної тривоги, пам’ятати про особисту безпеку, та небезпеку масового скупчення людей під час воєнного стану.

За рахунок внутрішньо переміщених осіб суттєво збільшилась кількість населення області, а це значно збільшить чисельність людей, які будуть приймати участь у заходах до свята Івана Купала.

Саме тому, управління з питань цивільного захисту населення обласної військової адміністрації нагадує правила поведінки на водоймах:

? для купання обирайте лише спеціально обладнані місця;

? уникайте водойм зі швидкою течією та не плавайте наодинці;

? у воді купайтеся лише у світлу пору доби;

? не заходьте у воду у стані алкогольного сп’яніння;

? не дозволяйте дітям самостійно відвідувати водойми;

? перед тим, як сідати у човен, огляньте його та переконайтесь у його придатності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет);

? особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет;

? не стрибайте через «купальний вогонь», якщо не впевнені у своїх силах;

? не залишайте без нагляду ритуальне багаття, щоб не спровокувати пожежу.

Пам’ятайте, що лише дотримання правил безпеки застереже Вас від трагічних наслідків!!!

За інформацією: Хмельницька обласна державна адміністрація