Із 10 грудня діятиме перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: які зміни очікувати українцям

Дата: 10.12.2021 10:37

В Україні з 10 грудня поточного року починає діяти перший етап обмежень, передбачений в законі №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів.

Цей Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Під обмеження потрапили тонкі, надтонкі та оксорозкладні пластикові пакети. Тонкі пакети, за законом, — це ті, що мають товщину до 50 мікрометрів.

З 01 січня 2022 року розповсюджувати платно і безплатно їх не можна буде в закладах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

Суб’єкти господарювання, винні у порушенні законодавства несуть відповідальність у вигляді штрафу:

за порушення заборони розповсюдження у закладах торгівлі — у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 — 17000 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 — 34000 грн);

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів — у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 3400 грн), а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення — у розмірі від 200 до 500 (3400 — 8500 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дозволяється використовувати надтонкі пластикові пакети (товщина стінок до 15 мікрометрів), біорозкладні або екологічні пакети.

Новий закон покликаний знизити рівень забруднення природи, а також стимулювати розробку екологічних альтернатив.