Відбулася чотирнадцята позачергова сесія Теофіпольської селищної ради

Дата: 13.10.2021 17:24

????Сьогодні, 13 жовтня 2021 року, відбулася чотирнадцята позачергова сесія Теофіпольської селищної ради, під керівництвом селищного голови Михайла Тененева.

Спочатку присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять трагічно загиблого депутата селищної ради Сергія Мороза.

Після цього почали розгляд питань порядку денного: про упорядкування штатних розписів закладів загальної середньої освіти, надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, передачу в оренду земельних ділянок, утворення старостинських округів на території Теофіпольської селищної ради та ін.

Також затвердили Програму діяльності КУ «Агенція місцевого розвитку» Теофіпольської селищної ради на 2021-2025 роки.

Крім того, депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з приводу належного фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я.

Оскільки «владою задекларовані зарплати середнім медичним працівникам у розмірі від 13,5 тис. грн, лікарям - від 20 тис. грн у проєкті Державного бюджету передбачені лише для 200 тисяч осіб середнього медичного персоналу та 90 тисяч лікарів.

У 2020 році в системі охорони здоров’я працювало 273 526 осіб середнього медичного персоналу та 147 361 лікар-фізична особа.

Тобто, фактично, в медичних закладах працює лікарів та осіб середнього медичного персоналу на 130 тисяч більше, ніж Уряд розрахував у проєкті Державного бюджету на 2022 рік.

Це означатиме скорочення 130 тисяч посад медичних працівників, що є безпрецедентно ганебним ставленням до сфери охорони здоров’я, приниженням медичних працівників, особливо, в умовах боротьби з пандемією. Скорочення видатків на охорону здоров’я, сьогодні, – це удар як по медиках, так і по пацієнтах», - зазначено у документі.

У зв’язку з цим депутати пропонують Президенту України, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України вжити заходів:

по попередженню заборгованості з виплати заробітної плати медичним працівникам;

по запобіганню скорочення посад медичних працівників;

у проєкті Державного бюджету на 2022 рік передбачити фінансування сфери охорони здоров’я у повному обсязі.

Загалом до порядку денного сесії було внесено 12 питань.

Після активного обговорення, з усіх питань прийнято рішення, які будуть оприлюднено на офіційному вебсайті селищної ради, відповідно до чинного законодавства.

Також під час сесії голова відокремленого підрозділу ветеранів України Теофіпольської територіальної громади Володимир Кобера від імені ветеранів вручив пам’ятну медаль депутату селищної ради Миколі Іванюку.