У 2022 році Уряд планує продовжити підвищення пенсій

Дата: 04.10.2021 09:48

У 2022 році Уряд планує продовжити підвищення пенсій

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Уряд вже запланував послідовне підвищення пенсій на наступний 2022 рік. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.

Вона зазначила, що у наступному році мінімальна пенсійна виплата у людини віком від 70 років при наявності страхового стажу 35 років у чоловіка та 30 років у жінки буде не меншою, ніж три тисячі гривень. «По-перше, з 1 березня пройде індексація пенсій. І я сподіваюсь, що у 2022 році вона відбудеться для всіх без виключення пенсіонерів за однаковими правилами. По-друге, реалізація президентської програми вікових доплат до пенсій, якою ми послідовно охоплюємо людей від 70 років, дає нам змогу вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію», – пояснила Марина Лазебна.

Разом з тим, вона підкреслила, що наразі основні зусилля всіх гілок влади мають бути спрямовані на три ключові позиції: відновити справедливість в солідарній системі; запровадити обов’язкові пенсійні накопичення та стимулювати розвиток добровільних; забезпечити для кожної людини поважного віку доступність необхідних соціальних послуг гарантованого обсягу та якості відповідно до її індивідуальних потреб. Готується законопроект про реформу системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних осіб.

«На часі справжня, а не параметрична пенсійна реформа», – повідомила Марина Лазебна.