A A A K K K
для людей із порушенням зору
Теофіпольська селищна рада
Хмельницький район, Хмельницька область

Депутати Теофіпольської селищної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України

Дата: 29.09.2021 10:21
Кількість переглядів: 225

????Вчора, 28 вересня 2021 року, під час тринадцятої чергової сесії Теофіпольської селищної ради депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році.

????«Останнім часом органи державної влади своїми рішеннями суттєво погіршили соціальне становище людей пенсійного віку. Насамперед, це стосується штучного скорочення категорій, які мають право на отримання субсидій за спожиті ЖК послуги, скорочення фінансування субсидій. Соціальне становище пенсіонерів також суттєво погіршилось із-за підвищення цін на товари першої необхідності. Викликає обурення неспроможність влади забезпечити відповідну цьому підвищенню індексацію пенсій.

У цьому зв’язку вимагаємо вжити термінових заходів для забезпечення додаткових виплат пенсіонерам.

Закликаємо Вас здійснити у листопаді 2021 року виплату «13 пенсії» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої, тобто нижче 3866,8 гривень. Для забезпечення цих виплат необхідно використати частину коштів, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії. Ці кошти мають піти людям, а не близькому до влади бізнесу» - зазначається у документі.

????Також було прийнято рішення «Про звернення депутатів Теофіпольської селищної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення підвищення тарифів».

????У якому Теофіпольська селищна рада висловила рішучий протест проти необґрунтованого зростання тарифів для населення та вимагає від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

1. Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;

2. Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних послуг на органи місцевого самоврядування, врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3. Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг, а також забезпечити їх автоматичне нарахування субсидій тим, хто їх потребує.

????Крім того депутати звернулися до Президента України, Верховної Ради України щодо масової дискримінації прав ветеранів і пенсіонерів силових відомств, пов’язаної із ігноруванням органами виконавчої влади норм Конституції і законодавства України та передбаченої ними процедури перерахунку пенсії.

????«Упродовж багатьох років з порушеннями основних норм соціального пенсійного законодавства не проводиться перерахунок пенсій, який передбачений статтями 43, 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановами Кабінету Міністрів України № 45-2008, № 988-2015 та № 704-2017.

Міністерство соціальної політики та Пенсійного фонду України, ігноруючи частини 1,3 та 4 статті 63 Закону України № 2262-ХІІ, у березні 2018 року під тиском прийнятих судами рішень та громадських акцій протесту, неодноразового перекриття пенсіонерами доріг міжнародного значення – прийняли частково дискримінаційну Постанову Кабінету Міністрів України № 103. Ця постанова під час перерахунку пенсій позбавила військових пенсіонерів додаткових видів грошового забезпечення, а щодо пенсіонерів органів внутрішніх справ – частину надбавок скасувала або з погіршенням обмежила їх розміри.

Просимо Президента України, Верховну Раду України захисту прав, які прописані в статті 17 Конституції України, статті 43 та 63 Закону України від 04 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постановами Кабінету Міністрів України №45-2008, №988-2015 та №704-2017» - вказано у зверненні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь