Закликаємо жителів нашої громади не палити листя, гілля, сміття!
Кожного року навесні та восени у нашій громаді горять і димлять вогнища: восени спалюють опале листя, навесні – торішню траву. Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей.
Адже під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин.
Тож закликаємо жителів нашої громади не палити листя, гілля, сміття. Не робіть шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші родини!
Бережіть себе!
Нагадуємо! 17 березня 2021 року набрав чинності новий Закон України про посилення відповідальності за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами, а саме були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Тепер такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн)
на посадових осіб − від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн).
За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за статтею 82 КУпАП штраф:
для громадян від 340 грн до 1360 грн;
для посадових осіб від 850 грн до 1700 грн.
Якщо Ви стали свідками спалювання сухої рослинності:
• повідомте поліцію;
• сфотографуйте порушення.