Соціальний проект "#школа без булінгу"
Булінг - одна із найбільших проблем сучасного світу.
Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна. Статистика свідчить, що 67% дітей переживали цькування в ролі жертви або свідка, а 40% - постраждалих ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися по допомогу.
Багато хто не надає цьому великого значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а форма взаємин, яка за відсутності своєчасної реакції переростає в насильство.
За ініціативи голови обласної ради Віолети Лабазюк ще з лютого місяця на Хмельниччині реалізовується соціальний обласний проєкт з протидії насильству.
Сьогодні, 26 травня, для дітей 6-9 класів нашої громади на стадіоні «Юність» смт Теофіполь пройшов соціальний захід «#школа без булінгу».
Протягом двох годин з дітьми працювали психологи, працівники ювенальної превенції. Вони в ігровій формі пояснювали, що таке булінг, навчали як його уникнути та правильно реагувати на цькування та провокації.
- Ми докладемо максимум зусиль, аби булінг у наших школах відійшов в минуле. Щоб це було не про нас. Булінг – це зброя слабких людей, вони прагнуть самореалізовуватися шляхом приниження інших. Цькування – це не круто. Сьогодні круто підтримати однокласників, допомогти, стати організатором хорошої власної ідеї, - наголосив під час виступу селищний голова Михайло Тененев.
Розважальним бонусом був виступ акторки і співачки Анни Трінчер, головної героїні серіалу «Школа». Цей популярний український серіал висвітлює гострі для сучасних школярів проблеми і питання, зокрема розкрито і тематику шкільного булінгу, і складні стосунки між дітьми з різних соціальних класів. Анна Трінчер поділилась зі школярами своєю історією та зізналась, що довгий час теж була жертвою булінгу і порадила обговорювати дану проблему з педагогами та батьками. Потім разом з дітьми заспівала кілька популярних своїх пісень.
Ми щиро дякуємо Віолеті Лабазюк за те, що вона не залишилася байдужою, до цієї важливої проблеми. Впевнені, що соціальний проєкт "#школа без булінгу" допоможе запобігти випадкам цькування та приниження і викорінити це явище з життя багатьох дітей.